Apple predstavilo vo svojom novom mobilnom operačnom systéme iOS 9 aj novú funkciu Picture in Picture, určenú pre iPady, ktorá dokáže zobraziť video napríklad počas toho, ako odpisuješ svojej priateľke na Facebooku. Táto funkcia sa dá však jednoducho hacknúť a okrem videa vraj dokáže zobraziť aj iné aplikácie, ako je napríklad hra Doom.

Aj iný obsah

Istý vývojár sa rozhodol, že na svojom iPade skúsi využiť funkciu Picture in Picture naozaj naplno a vytvoril jednoduchý hack, ktorý umožňuje spustiť v tejto funkcii akúkoľvek aplikáciu a nielen video. V jeho prípade sa mu konkrétne podarilo spustiť hru Doom. Znie to síce lákavo, avšak reálne využitie tu minimálne v tomto prípade nie je.

Ten, kto totiž potrebuje odpisovať počas toho, ako pracuje v nejakej aplikácii, jednoducho využije funkciu rozdelenia obrazoviek. Načo by niekto potom využíval funkciu Picture in Picture na tento účel? Je teda jasné, že niečoho podobného, ako vytvoril vývojár sa asi zo strany Apple nikdy nedočkáme, no ak vidíš v tejto funkcii nejaké využitie, tak s príchodom jailbreaku by si možno niečo podobné mohol využiť aj v reálnom živote.

Prečítajte si tiež  Predstavenie novej generácie základného iPadu je isté!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.