Jailbreak bola len pred niekoľkými rokmi témou číslo 1. Ľudia svoje zariadenia veselo “odomykali” a užívali si neobmedzených možností, ktoré im Jailbreak ponúkal. Táto doba je ale podľa nášho názoru preč a dnes je Jailbreak výsadou niektorých jedincov, ktorí chceli vyskúšať “čo to dá” a tweaky sa im jednoducho zapáčili. Áno je to pravda, Jailbreak už nie je tak populárny ako býval, ale to možno aj preto, lebo trvá veľmi dlhú dobu, kým hackeri prelomia obranu. Každopádne na iPade Pro ju už prelomili a “Jail” si naň môžeš bezproblémovo nainštalovať (ak máš iOS 9.1).

Jailbreak už aj pre iPad Pro

iPad Pro je podľa nášho názoru najzaujímavejším produktom, ktorý Apple minulý rok predstavilo. Prináša totiž na svoju triedu tabletov neuveriteľný výkon, porovnateľný s MacBookom.  Taktiež obsahuje fantastické technológie, napr. aj obrovský 12,9″ displej, ktorý síce nereaguje na silu tlaku, teda neobsahuje ForceTouch, za to však podporuje Apple Pencil, s ktorou môžeš kresliť nádherné scenérie, nákresy, poznámky atď…

Tento produkt je teda nielen fantastickým tabletom, ale keby sa naň podarí nainštalovať nejaký operačný systém, možno aj takým “polo” počítačom. Čo sa zdalo nemožné je však zrazu realitou a Pangu uvoľnilo Jailbreak pre všetky zariadenia s 64-bitovým procesorom, čo sú vlastne všetky od iPhonu 5S (s výnimkou iPhonu 5C) až doteraz. Inými slovami, zariadenie musí mať procesor minimálne Apple A7 aby bolo možné Jailbreak použiť.

iPad Pro - svetapple.sk

Najväčší iPad samozrejme takýto procesor tiež má, veď jeho výkon si to doslova vyžaduje. Vďaka Jailbreaku sa s ním teraz budú môcť diať neskutočné veci. Určite si nájde väčšiu využiteľnosť aj ceruzka Apple Pencil ale myslíme si, že ľudia výkon tabletu využijú naplno. Ako?

Začnú vznikať rôzne emulátory a podobne, ktoré budú vedieť spustiť napríklad OS X na obrazovke iPadu, vďaka čomu sa z neho stane prakticky taký “menší” MacBook. Veľmi praktické to bude aj z hľadiska, kedy človek s tabletom za vyše 1000$ bude chcieť urobiť niečo viac. Uvidíme teda v budúcnosti, ako sa vývojári Jailbreku chopia a využijú ho.

OS X - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here