V posledných dňoch sme počuli naozaj veľa ohľadom brutálneho teroristického útoku, ktorý bol spáchaný na redakciu časopisu Charlie Hebdo. Po tomto atentáte, ktorý odsúdilo aj samotné Apple vypuklo šialenstvo v podobe „Je Suis Charlie“ (ja som Charlie) dnes už vznikla aj aplikácia, ktorá bola dokonca prednostne schválená samotným Apple!

Je Suis Charlie

Táto fráza je ako stvorená pre vytvorenie aplikácie, v ktorej môžu používatelia vyjadriť svoje sympatie voči satiristickému časopisu Charlie Hebdo, o ktorom vie v dnešnej dobe už asi každý vzhľadom na posledný teroristický útok, kedy prišlo o život až 12 členov redakcie. Je jasné, že vytvorenie takejto aplikácie je v podstate skvelý ťah, no bolo by horšie, keby sa do AppStore dostala najskôr o 10 dní od schvaľovacieho procesu. Je to dosť dlhá doba na to, aby celý rozruch okolo časopisu stihol mierne utíchnuť a tak sa francúzska agentúra Nice-Martin rozhodla, že kontaktuje priamo CEO Apple Tima Cooka a poprosí ho, či by nebolo možné proces schvaľovania výnimočne urýchliť. Aj keď s tým samotný CEO Apple zo začiatku nesúhlasil, predsa len je to aplikácia, ktorá v podstate súvisí aj s náboženskými konfliktmi, rozhodol sa, že ju pošle priamo do rúk osobe, ktorá ju do hodiny schváli. To sa podpísalo pod to, že si ju môžte už stiahnuť a už dnes a pod to

- Reklama -
Je Suis Charlie - svetapple.sk
Je Suis Charlie – svetapple.sk

, že je dostupná aj na Slovensku!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.