Launcher, narozdiel od iných widgetov umožňuje rýchlo vytočiť telefónne číslo alebo otvoriť webové stránky, takže si tieto dve činnosti urýchlite. Zvlášť keď sa v posledných verziách môže stať, že vám Safari nefunguje tak ako by malo a začne plnohodnotne reagovať až po reštarte (aj keď toto je zrejme len ojedinelá chyba). Práve u takýchto prípadov si mohol Launcher nájsť popularitu, no než sa tak stalo, bol z App Storu odstránený

Ako sa Apple rozhodol?

Apple sa však rozhodol zmeniť svoje striktné pravidlá a po novom môžeme očakávať veľkolepý návrat tohto skvelého widgetu do App Store! Spoločnosť ho pôvodne odstránila z dôvodu, že umožňoval spúšťať iné aplikácie, čo jej ale teraz vôbec nevadí. Tvorca Eric Gardner dokázal totiž ponúknuť argumenty, ktoré presvedčili Apple o tom, že Launcher naozaj nijak nehackuje iOS a odstránil ho z App Storu celkom neodôvodnene.

Gardner to dával Applu najavo behom posledných mesiacov, kedy vyvinul niekoľko launcherov s rôznymi funkciami, ktoré boli zamietnuté. Až na dva. Prvý sa volá Music Launcher, ktorý funguje vlastne podobným princípom ako alternatívne hudobné prehrávače pre iOS, len s doplnkovým widgetom. Druhá je Contact Launcher, čo je aplikácia využívajúca URL adresy pre vytočenie mobilného čísla alebo pre zahájenie FaceTime hovoru s vašimi kontaktmi. Pretože sa využívajú URL adresy, nedošlo k žiadnemu zásahu do kódu iných aplikácií. Rovnako prebieha aj spúšťanie aplikácií, ktoré máte na svojej ploche. Apple pritom využívanie URL schém nijak nezakazuje a preto sa rozhodlo, že Launcher znovu skontroluje. Skontroloval, schválil a aplikácia bude už od zajtra dostupná pre širokú verejnosť.

Aplikáciu si môžte stiahnuť priamo tu: Launcher with Notification Center Widget – Cromulent Labs

Zdroj : 9to5mac

Prečítajte si tiež  Apple predstaví vlastné auto už v roku 2021. Informujú o tom dodávatelia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.