Live Photos spolu s 3D Touch je nateraz záležitosťou len iPhonu 6S a 6S Plus (a tiež iPhonu SE a nových iPadov, tie ale 3D Touch nemajú), ktoré podporujú obidve funkcie. iPhone SE Live Photos síce podporuje, zato 3D Touch v ňom nenájdeme. Ak si majiteľ starších zariadení a chceš mať Live Photos poruke, vyskúšaj aplikáciu, ktorá ti vytvorí pohybujúcu sa fotku okamžite.

Live Photos na starších iPhonoch? Áno!

Funkcie Live Photos je v skratke krátke video, ktoré má zachytiť tvoje momenty. Má svoju ikonku, ktorú nájdeš v hornej lište v Kamere podporovaných zariadení. Nevýhodou môže byť fakt, že formát Live Photos je špecifický a výsledné video neprehráš na hocijakom zariadení.

- Reklama -

Nahrané Live Photos prehráš v iPhone či iPade a zdieľať ho môžeš napr. cez iMessage či zdieľaný iCloud fotostream. Prehrávanie sa začne po dlhom stlačení nielen v iPhone 6S, ale podobne aj na ostatných iOS zariadeniach. Ak však nemáš možnosť nahrávať Live Photos, pomôže ti aplikácia Live Master, vďaka ktorej ich môžeš nahrávať na ľubovoľnom iPhone, pre ktorý je aplikácia určená.

Live Master

Prostredie aplikácie nie je ničím výnimočným, pretože je veľmi jednoduché a zrozumiteľné, teda veľmi ľahko sa ho naučíš používať. Pred snímaním si môžeš zvoliť pomer strán alebo vybrať jeden z tridsiatich živých filtrov a po vybratí snímanie začneš klasicky, ťuknutím na spúšť. Po snímaní sa zobrazí upozornenie, že Live Photos bola uložená do knižnice, spolu s možnosťami zdieľania. Ak chceš Live Photos exportovať inak, ako v špecifickom formáte, prejdi do režimu snímania, ťukni na tri bodky vľavo hore, zvoľ lokálnu galériu a Live Photos, ktorú chceš exportovať. Potom stačí ťuknúť na ikonku šípky a zvoliť formát GIF.

12480478_1175729265771152_1132976661_n

iggsd

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here