Mať vo svojom iPhone, iPade či iPod Touch nainštalovaný Jailbreak bolo vždy tak trochu riziko. Keďže je celé zariadenie „hacknuté“, bol pre potencionálne škodlivý software omnoho menší problém dostať sa do zariadenia a napáchať tu nejaké škody.

Doteraz sme našťastie až toľko takýchto prípadov nepoznali. Dnes ti ale musíme priniesť jednu vážnu správu, malware v Jailbreaku získal 225 000 Apple ID z 18 krajín sveta!

Problém!

Výskumníci zo spoločnosti Weiptech, ktorá sídli v Palo Alto dnes narazili na úplne novú a pomerne šokujúcu správu. Podľa ich informácií sa podarilo ukradnúť až neskutočných 225 000 Apple ID účtov vďaka tomu, že používatelia mali vo svojich iPhonoch nainštalovaný Jailbreak, alebo lepšie povedané Cydiu, čo môžme považovať za srdce Jailbreak komunity.

Škodlivý malware, ktorý tieto Apple ID účty ukradol sa nazýval KeyRider a nachádzal sa v zdroji Weiphones Cydia!

Výskumnícka spoločnosť vystopovala aj server, na ktorý boli všetky tieto účty používateľov s heslami odosielané a našťastie sa im podarilo polovicu z nich stiahnuť späť predtým, ak ich odstrihli od pripojenia.

Aj toto je dôvod, prečo neodporúčame používať Jailbreak. Môže napáchať naozaj veľké a nepríjemné škody. Dokonca ťa vďaka nemu môžu vystopovať, či získať iné údaje. Máš ho vo svojom iPhone?

Prečítajte si tiež  Dynamic Island v iPhone mal pôvodne vyzerať úplne inak. Apple mal bláznivé nápady
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.