Apple bojuje s Jailbreakom prakticky od doby, odkedy vyšiel na verejnosť. V Cupertine jednoducho nechcú, aby nejaký software kazil ich zariadenia, no niektorým používateľom skrátka prostredie iOS nestačí a chcú si ho vylepšiť. Dnes prichádza Windows 98 na iPad a my vám prinášame návod, ako ho na iPad nainštalovať!

Windows 98 na iPade

Pôvodné určenie tohto Windowsu pre iPad je vraj také, že používatelia, ktorým jednoducho prostredie mobilného iOS nestačí, si na svoje iPady môžu nainštalovať aj Windows 98 (samozrejme len v prípade, že majú Jailbreak) a používať ho ako plnohodnotný počítač. Pravda je však samozrejme úplne niekde inde a tento Windows nájde uplatnenie maximálne na dvoch miestach, ktorými sú krčma, no a potom bežne stretnutia s priateľmi, ktorým ukážete, ako funguje takmer 20 rokov starý operačný systém na vašom iPade.

Tento Windows je prakticky rovnaký, ako ten, čo sme mávali na svojich počítačoch a tak hry ako míny či solitare sú tu samozrejmosťou. Dokonca tu nájdeme aj legendárny Fallout či Neighbours from hell, čo znamená, že pokiaľ sa chcete vrátiť do svojho detstva a trošku zaspomínať, tento emulátor je tu pre vás ako stvorený!

Inštalácia

Windows 98 si nevyžaduje odbornú inštaláciu a je to prakticky také jednoduché ako aj ostatné „utility“ zo Cydie. Stačí si teda nainštalovať aplikáciu DOSPAD, ktorá bola kompletne prerobená a postavená na základe legendárneho DosBoxu. K inštalácií budete potrebovať ešte tento archív  (http://cydia.litchie.com). Po inštalácií už len zapnete DOSPAD a všetko je hotové. Ešte upozorníme, že tvorcovia odporúčajú mať pochopiteľne čo najnovšie zariadenie, ktoré má čo najlepší HW, v tomto prípade iPad Air 2 s 2GB RAM, pre lepšiu plynulosť a chod celého operačného systému!

Prečítajte si tiež  Chce Apple priniesť revolúciu v spánku?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.