Na včerajšej F8 Facebook konferencii určená pre vývojárov predstavila najväčšia sociálna sieť na svete novú platformu svojej obľúbenej aplikácie Messenger pre vývojárov tretích strán. Veľmi dôležitá aktualizácia, ktorá značne vylepší aplikáciu a pridá aplikácie tretích strán je už teraz dostupná v internetovom obchode AppStore.

Významná aktualizácia

Facebook Messenger počas svojej existencie získal niekoľko veľmi významných aktualizácií, ktorou je nepochybne aj táto nová platforma, na ktorej Messenger stojí a ponúka použitie aplikácií tretích strán priamo v nej. Najlepšie na tom je, že ešte pred tým, ako spoločnosť predstavila novú platformu stihla osloviť množstvo vývojárov, ktorý sa postarali o to aby v nej bolo už dnes dostupných cez 30 aplikácií. Nájdeme tu napríklad aplikáciu Giphy, ktorá pridá animovaný Gif priamo do správy, aplikáciu Pic Stitch, ktorá vytvorí koláž či aplikáciu Sound Clips, ktorá pridá do správy zvuk. Samozrejme k dispozícií je aj množstvo iných aplikácií.

- Reklama -

Ako na to

Je to pomerne jednoduché, v aplikácií si zvolíte osobu, ktorej chcete napísať a potom kliknete na tri bodky na lište, kde sa vám zobrazia aplikácie, ktoré máte nainštalované a taktiež tie, ktoré nainštalovať môžte. Zoradené sú samozrejme logicky od tých, ktoré máte nainštalované a tak ich budete môcť ihneď využiť.

Inštalácia aplikácií však nebude prebiehať tak, ako by ste si zrejme mysleli. Nebudú sa sťahovať do aplikácie ale najprv ich musíte nainštalovať do iPhonu, čo znamená, že pokiaľ kliknete na aplikáciu, budete odkázaný do AppStore. Aplikácie, ktoré bude využívať Facebook Messenger budú mať v pravom dolnom rohu ikonku messengeru. Svojim spôsobom sa vývojárom s Facebooku tak trošku podarilo obísť funkciu rozšírení, ktorú ponúka Apple!

Facebook Messenger - svetapple.sk
Facebook Messenger – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.