Microsoft aktualizoval aplikáciu Office pre iPad

Hoci sa nejedná o zásadné vylepšenia, aj drobné detaily vedia potešiť používateľov, ktorí denno-denne pracujú s programami Word, PowerPoint a Excel, z balíčka Microsoft Office. Po novom sem pribudla možnosť Split View aj pre tabuľky v Exceli, čo doposiaľ nebolo možné. V praxi to znamená, že dokážete prezerať a upravovať dve tabuľky vedľa seba na ploche displeja.

Toto isté vylepšenie ponúka Word a PowerPoint už od mája 2020. Vývojárom chvíľu trvalo, kým sa im podarilo prispôsobiť Split View aj na poslednú apku. Zobrazenie dvoch tabuliek súčasne je k dispozícii po podržaní súboru/dokumentu a následnom presunutí na ľavú/pravú stranu.

- Reklama -

Pokiaľ chcete Split View ukončiť, chyťte jazdec uprostred a potiahnite ho smerom doľava/doprava. Týmto spôsobom sa zatvorí jeden z dokumentov a druhý sa zväčší na celú obrazovku. Jedná sa o výborný detail, ktorý vám umožní prepisovať alebo porovnávať dáta. Každý kto pracuje s MS Office pravdepodobne vie, o čom hovoríme.

Aby toho nebolo málo, v Microsofte tiež pracujú na podpore Trackpadu (pre iPad). Používanie tak bude po najbližšej aktualizácii rýchlejšie a pohodlnejšie.

Používate balíček MS Office na vašom zariadení? Napíšte nám do komentára, ako ste s ním spokojní.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.