Vyzerá to tak, že projekt hlasovej asistentky pre odlišné platformy v podaní Microsoftu nebol až taký úspešný, ako sa očakávalo. Cortana síce fungovala fajn, no jej využiteľnosť bola obmedzená. Kompetentní preto oficiálne končia s jej podporou na iOS a Android.

Microsoft Cortana končí na iOS a Androide.

V Microsofte padlo rozhodnutie, ktoré nás zas až tak neprekvapilo. Spoločnosť ruší všetku podporu svojej hlasovej asistentky v rámci aplikácií tretích strán už 7. septembra 2020. Čo sa týka podpory na platformách iOS a Android, tu sa Cortana udrží do začiatku roka 2021.

Autori sa po novom budú snažiť maximalizovať využitie v rámci vlastných produktov a služieb. Technológia by sa mala dostať napríklad do aplikácií Office, Outlook a podobne… Tu bude nápomocná svojim používateľom.

Január 2021 prinesie ukončenie podpory aj pre reproduktor Harman Kardon Invoke, ktorý bol predstavený pred troma rokmi. „Poškodení“ majitelia však dostanú darčekovú kartu od spoločnosti Microsoft vo výške až 50$.

Uvidíme, kam sa bude tento (kedysi ambiciózny) projekt uberať v budúcnosti. Cortana sa preslávila predovšetkým správnym tipovaním zápasov, počas MS (Brazília) vo futbale, v roku 2014. Vtedy zaujala celý svet. Postupom času sa však na ňu celkom zabudlo. Držíme jej palce na ďalšej ceste. Vyskúšali ste ju niekedy? Ešte stále máte možnosť!

zdroj

Prečítajte si tiež  Herná služba xCloud konečne prichádza na iOS a iPadOS
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.