Pokiaľ si herný fanúšik (ale možno aj pokiaľ niesi), určite poznáš starý známy Minecraft a možno aj jeho mobilnú verziu, ktorú štúdio Mojang alebo už teraz skôr Microsoft nazýva Pocket Edition. Práve táto verzia hry bola zo začiatku značne okresaná, no formou updatov dostáva stále nové funkcie, vďaka čomu sa stále viac a viac približuje počítačovej verzií.

Nové skiny

Novinkou v hre majú byť napríklad nové skiny,  vďaka ktorým sa budeš môcť odlíšiť od svojich spoluhráčov v režime online. K dispozícií je tu niekoľko balíčkov, z ktorých každý stojí 0,79€ a ponúka presne 20 rôznych naozaj zaujímavých skinov, ktoré neskôr môžeš aplikovať priamo na seba. Okrem platených skinov je tu však aj pár balíčkov zadarmo a to predovšetkým preto, aby si si aj v prípade, že nechceš investovať ďalšie peniaze do hry mohol aspoň trošku upraviť sám seba. Samozrejme, že tu stále ostáva možnosť vytvoriť a následne uploadovať svoj vlastný skin cez známe Minecraft Skin Studio.

- Reklama -

Aktualizácia však nepriniesla len nové skiny ale aj novinky v podobe ďalšieho miesta na lodi vďaka čomu môžeš so sebou zobrať aj svojho psa. Pribudli však aj noví nadzemskí nepriatelia a niekoľko vodných živočíchov ako napríklad chobotnica, po ktorej zabití dostaneš atrament. Noviniek je však samozrejme viac.

Na loďku si môžeš zobrať aj svojho psa! - svetapple.sk
Na loďku si môžeš zobrať aj svojho psa! – svetapple.sk

Microsoft myslel aj na stabilitu a celkovú funkčnosť aplikácie a tak opravil množstvo starých známych chýb ale aj takých, ktoré možno neboli až tak podstatné. Zmizla tu tiež chyba so sliepkami, kedy sa mohlo stať, že behali po vode, čo by nemalo byť reálne ani v Minecrafte. Celkovo však hra dostala niekoľko podstatných zmien a my určite odporúčame ako update, tak aj celú hru v prípade, že si ju ešte nehral. Veď je to jedna z najpopulárnejších hier na iOS za posledné roky!

Minecraft - svetapple.sk
Minecraft – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.