Poslednou dobou sme si už tak nejako zvykli na fakt, že hry či mnohé aplikácie najprv výjdu na iPhone a postupom času sa dostanú aj na konkurenčný Andorid. Takmer všetci vieme prečo je to tak, ale pre tých, ktorým je to stále záhadou, tak im to v jednej vete rýchlo objasníme. Android je omnoho „otvorenejší“ ako iOS čo sa podpisuje aj pod tým, že vývojári strácajú na ziskoch zo svojich aplikácií keďže si ich používatelia sťahujú svojvoľne zadarmo. Presvedčili sa o tom aj tvorcovia Monument Valley!

5 800 000$ z toho vyše 81% z iOS

Hra Monument Valley je momentálne vo svete pomerne populárna záležitosť a presvedčila sa o tom aj dvojica nezávislích vývojárov, ktorý na nej zarobili už 5 800 000$. Paradoxom tohto čísla nie je len jeho obdivuhodná hodnota ale aj fakt, že 81% z neho tvorili transakcie z iTunes AppStore. Zvyšných len 13,9% pochádzalo z platformy Android, ktorej používatelia platili v pomere najmenej a nie je sa čomu čudovať, keďže si hru poväčšine stiahli z internetu prakticky zadarmo. Je teda jasné, prečo vývojári uprednostňujú predovšetkým iOS pred Androidom aj keď je pravda, že schvaľovací proces, cez ktorý musí hra prejsť je omnoho náročnejší, ako v prípade konkurenčnej platformy. Zaujímavý je aj fakt, že Amazon AppStore tvorilo až 4,3% transakcií, čo je dosť veľký kus koláča odhryznutý Apple a Googlu Amazonom.

STIAHNITE SI HRU MONUMENT VALLEY TU

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.