Apple sa už celé roky snaží, aby zákazníci, ktorí nakupujú u jeho konkurencie, prešli na iPhone. Snaha sa síce cení a konečne vďaka veľkým displejom pominul aj jeden z posledných dôvodov, ktorý predtým nútil mnohých majiteľov Androidu zotrvať u konkurencie. Avšak má to jeden háčik, preniesť súbory býva dosť veľký problém. Apple však vyvinulo aplikáciu, ktorá tento problém rieši!

Move to iOS

Apple na včerajšej konferencii predstavilo aj novú aplikáciu Move to iOS, vďaka ktorej budú mať používatelia konkurenčných zariadení opäť raz o čosi jednoduchší prechod na iPhone. Bude to veľmi jendoduché a vďaka tejto noinke bude možné preniesť z Andoridu fotky, videá, kontakty, či dokonca aj nainštalovať free aplikácie s tým, že na platené dostaneš upozornenie (či si za ne ochotný zaplatiť aj na iOS).

Jendoducho premyslená vec, ktorá sa postará o omnoho viac „uprchlíkov“ z Androidu, ako tomu bolo kedykoľvek predtým. Apple si však dovolilo aj jeden „drzý“ krok. Aplikáciu, ktorá má napomôcť zákazníkom konkurencie prejsť na druhú stranu totiž zaradil priamo do ich obchodu, ktorým je Google Play. Je teda veľmi zábavné, aký boj medzi spoločnosťami prebieha.

Prečítajte si tiež  Takto často meníme starý iPhone za nový. Je ešte potrebná dlhoročná podpora iOS?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.