Téma Jailbreku tu nebýva veľmi často. Aj napriek tomu, že sa medzi používateľmi nájdu takí, ktoríchcú do systému „rýpať“, väčšina používa iOS taký, aký je. Dnes prichádza od vývojárov správa, že na novej aktualizácií, ktorú Apple chystá v najbližších dňoch, nebudete môcť urobiť Jailbreak. Zároveň však dodávajú, že majitelia starších zariadení sa majú na čo tešiť! 

Aktualizácia 8.1.1

Vzhľadom na to, že poznáme Apple, tak vieme, že nepripustí absolútne akúkoľvek možnosť „hacknutia“ svojich zariadení. Preto bojuje všetkými dostupnými spôsobmi aj proti Jailbreaku. Väčšinou sa tvári akoby nič, no zrazu vydá aktualizáciu, ktorá zamedzí užívateľom jeho inštaláciu. Práve takou má byť spomínaní iOS 8.1.1.

Cydia-logo1

Pangu

Čínska skupina, ktorá si hovorí Pangu je autorom všetkých posledných Jailbreakov. Práve oni totiž ako prví zdolali hranicu Jailbreaku na iOS 7.1 a taktiež ako prví prešli cez iOS 8 či iOS 8.1. Už čo nevidieť však príde nová aktualizácia od Apple, ktorá sa pokúsi vývojárom sťažiť cestu do zariadenia. Je teda otázne, či tím Pangu má nejaké „eso v rukáve“ pomocou, ktorého sprístupní svoj Jailbreak aj pre zariadenia s verziu 8.1.1

smun

Stabilita na 4S a iPade 2!

Nový update však nemá za úlohu skrížiť cesty vývojárskemu tímu Pangu ale aj opraviť niekoľko drobných či závažnejších chýb. Práve jednou z nich je stabilita na starších zariadeniach. Tá popravde nestála za veľa a niektorí užívatelia doslova trpeli. Po novom by to malo byť omnoho lepšie a konečne aj používatelia starších iPhonov či iPadov by mohli svoje zariadenia využívať naozaj plnohodnotne! Všetko sa však ukáže až v najbližších dňoch.

ios_7_app_store_kids_hero

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.