Aj na Slovensku máme šikovných vývojárov, ktorí dokážu za pomoci moderných nástrojov vytvoriť zaujímavú hru. Aj keď titul „Svätý Martin“ zatiaľ zďaleka nie je dokončený, dnes si môžete pozrieť 10 minútový gameplay, ktorý vám odhalí viaceré detaily.

Na začiatku treba uviesť, že samotný autor projektu v popise uvádza, že jeho cieľom nikdy nebolo vytvoriť plnohodnotnú hru. Tá vznikla len ako vedľajší produkt počas učenia sa v Unreal Engine 5 (v ktorom celý projekt vznikol).

Nakoľko však hra postupom času nabrala väčšie rozmery, autor usúdil, že by sa patrilo ukázať ju ľuďom. A my mu za to ďakujeme.

Množstvo chýb ale dobrý základ 

Je totiž fascinujúce, ako sa dokázala iniciatíva jedného človeka pretaviť do niečoho tak komplexného, ako je Svätý Martin. Áno, hra nie je ani zďaleka dokončená, ponúka slabú vegetáciu, nekvalitné textúry a veľa iného.

Funguje tu ale jazda autom, misia, interiéry a hlavne je v nej postavený celý Martin. Dokonca by sme sa nebáli tvrdiť, že tento nápad má potenciál na dokončenie a komerčný úspech. Asi by však na ňom musel pracovať tím viacerých ľudí.

Unreal Engine 5 totiž ponúka široké možnosti pri vývoji a hlavne skvelú grafiku. Tá je zaujímavá aj napriek chýbajúcim textúram, ktoré uvidíte sami. Sme zvedaví, ako celý projekt napokon skončí. Vy si ho môžete užiť vo videu nižšie.

Dajte nám vedieť do komentára, či sa vám Svätý Martin páči alebo nie. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

A pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpot. E-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur.

Prečítajte si tiež  GTA 6 prinesie novinku, ktorá extrémne chýbala v GTA 5. V minulosti bola medzi hráčmi veľmi obľúbená
Môže ťa zaujímať
- Reklama -