Vďaka týmto aplikáciám nemusíte chodiť po meste s mapou, či slovníkom a cítiť sa nekomfortne. Okrem povinností ako je cestovné poistenie, či výbava pasov si tak môžete cestovanie do cudziny značne uľahčiť. Ktoré aplikácie vám zjednodušia vaše cesty a na akom princípe fungujú? 

Sygic

Najlepšie aplikácie na cestovanie

Sygic je mobilná aplikácia, ktorá je skvelým pomocníkom na cestovanie. Môžete si tak jednoducho prezerať databázu máp a využívať navigačné služby. Oceníte to nielen pri cestovaní osobným automobilom, ale tiež aj pri plánovaní výletov. Sygic funguje aj na offline báze, takže si mapy môžete pozerať pokojne aj bez pripojenia na internet. 

Airbnb

Najlepšie aplikácie na cestovanie

Airbnb je aplikácia, ktorú pozná už zrejme každý. Jednoducho si môžete prostredníctvom tejto aplikácie nájsť ubytovanie. Ubytovať sa môžete priamo u domácich, ktorí prenajímajú zaujímavé priestory. Samotné ubytovanie má veľa výhod a to predovšetkým súkromie. Cena za ubytovanie je vo väčšine prípadov tiež omnoho prijateľnejšia.  

PackPoint

Najlepšie aplikácie na cestovanie

Balenie na dovolenku nepatrí medzi obľúbené aktivity. Väčšinou zahŕňa zdĺhavé rozmýšľanie nad vhodnými kombináciami outfitov a tiež strach, či sme na niečo nezabudli. PackPoint je aplikácia, ktorá používateľom prakticky zabalí batožinu. Vytvorí efektívne a praktické baliace zoznamy, ktoré vám uľahčia balenie a tiež máte istotu, že ste na nič nezabudli. 

MenuPages

Najlepšie aplikácie na cestovanie

MenuPages je aplikácia, ktorá ponúka prehľad o najbližších reštauráciách, ich polohe, ponuke a tiež cenovej relácii. V rámci tejto aplikácie tak jednoducho môžete prezrieť ponúkané jedlo v blízkych reštauráciách podľa mapy. Následne si môžete podľa ponuky a ceny zhodnotiť, či sa na jedlo zastavíte alebo nájdete prijateľnejšiu alternatívu. Ušetríte tak čas a tiež si môžete vybrať reštauráciu presne podľa vašich preferencií. 

Roadtrippers

Najlepšie aplikácie na cestovanie

Idete na spontánny výlet? Napíšte cieľovú destináciu, dátum, vaše záľuby a Roadtrippers vám naplánuje skvelý výlet. Nájde všetky kultúrne a športové atrakcie a pamiatky v okolí vašej polohy. Môžete tak v extréme krátkom čase naplánovať skvelý výlet s množstvom zaujímavých zážitkov. 

Numbeo

Najlepšie aplikácie na cestovanie

Numbeo je úžasnou aplikáciou pri plánovaní dovolenky. Rýchlo a jednoducho môžete jej používaním zistiť informácie o jednotlivých krajinách a mestách od ostatných užívateľov. Poskytuje informácie o životnej úrovni, zdravotnej starostlivosti, dopravnej situácii, kriminality ale aj cenách ubytovania a nákladoch na život. Primárne funguje ako webová stránka, no poskytuje svoje služby aj formou aplikácie. 

Prečítajte si tiež  Apple zbrojí pred vianočnou sezónou. Dostupnosť nových iPhonov sa opäť o niečo zlepšila. Zoženiete ich aj na Slovensku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.