Funkcie Instagramu a Messengeru sú nedostupné v EÚ

Pokiaľ ste si v posledných dňoch našli upozornenie v aplikácií Messenger či Instagram, ktoré vás informuje o nedostupnosti niektorých funkcií, nejedná sa o chybu. Sociálne siete ich museli deaktivovať, aby neporušovali nové pravidlá pre zasielanie správ v Európe.

Článok

Výstraha žiaľ nedefinuje, o ktoré funkcie sa v praxi jedná, no redakcia magazínu The Verge tvrdí, že ide o hlasovanie pre Messenger a Instagram a tak isto niektoré samolepky. Nám v redakcii zatiaľ všetko funguje pekne po starom, no upozornenie sme zaznamenali ešte počas včerajšieho večera.

Sociálne siete zároveň uvádzajú, že na riešení pracujú a dostupné bude čoskoro. Ťažko teda povedať, či sa chystá Instagram a Messenger obísť zákon alebo funkcie prispôsobí tak, aby zákonu vyhovovali. Nechajme sa prekvapiť.

Do komentára nám napíšte, či ste sa už s touto formulkou (vo vrchnej časti obrazovky) stretli. Pokiaľ vás apky obmedzovali pri niektorých funkciách o čo išlo?

Prečítajte si tiež  Táto MagSafe powerbanka ponúka až 10 000 mAh za skvelú cenu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.