Po prvom nevydarenom pokuse Facebooku s aplikáciou Poke, prichádza nová, ktorá nesie názov Slingshot. Ide o hlavného konkurenta Snapchatu! Podarí sa Facebooku presadiť na trhu?

Snapchat

Snapchat je aplikácia slúžiaca na odosielanie obrázkov alebo videí, ktoré sa dajú zobraziť na časový limit (obrázky) a iba raz. Pokiaľ ste video alebo fotku nestihli, raz za deň môžete využiť funkciu, vďaka ktorej vám správu zobrazí opäť. Potom však Snapchat všetky fotky vymaže. V aplikácii nájdeme aj funkcie ako „My Story“ či Chat.

Slingshot

Novinka, ktorú predstavil Facebook má byť priamym konkurentom Snapchatu. Hneď keď ju zapnete, nemusíte sa prihlásiť cez svoj Facebook účet, ale stačiť vám bude telefónne číslo. Používatelia si môžu pozrieť fotku len pokiaľ  ju pošlú späť. Fotky je možné popritom upravovať a vylepšovať. Tak isto ako pri Snapchate, môžete ich rozposielať viacerým ľudom naraz. Všetky videá a fotografie sa po istom čase automaticky zmažú. Slingshot ponúka možnosť vytvoriť si screen-shot obrazovky.

slingshot-screens
Aplikácia ponúka jednoduché ovládanie – svetapple.sk

Aplikácia je zatiaľ dostupná len v Americkom App Store zdarma.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.