Každý milovník mobilného hrania, a to konkrétne závodných hier, určite pozná, dnes už hernú klasiku Asphalt, ktorú už v podstate 10 rokov vyvíja spoločnosť Gameloft. Momentálne sme sa dostali až po ôsmy diel. Dnes prichádza nový Asphalt s názvom Overdrive, ktorý však nie je priamym pokračovateľom série ale skôr akýsi spin-off, ktorý je robený v štýle Subway Surfer či Temple Run!

Späť do zlatých 80-tých rokov!

Celá hra alebo minimálne jej prostredie pochádza zo zlatej éry 80-tych rokov! Pokiaľ ste niekedy hrali hru GTA Vice City, určite vám ju nový Asphalt pripomenie. na prvý pohľad je totiž jasné, odkiaľ autori tejto závodnej spin-off hry čerpali inšpiráciu. Okrem farieb, či prvkov zakomponovaných v krajinách, vám históriu pripomenie aj istá časť zoznamu 30 licencovaných áut, na ktorom nechýbajú také mená, ako Lamborghini Countach, Delorean či Ferrari Testarossa.

26833952
V hre sa vrátite v čase naspäť do 80-tých rokov! – svetapple.sk

Grafika

To, že nejde celkom tak o plnohodnotnú závodnú hru, v ktorej by ste sa napríklad mohli voľne pohybovať po trati a narážať do súperov, sa rozhodne neodzrkadlilo na grafike. Tá je, na rozdiel od Subway Surfer či Temple Run, naozaj na úrovni a pokiaľ ste niekedy hrali Aspahlt 8, rátajte minimálne s takou kvalitou zobrazenia, ak nie lepšou.

As
Hra ponúka, ako každá nová Asphalt séria, skvelú grafiku! – svetapple.sk

Ovládanie

Nový Asphalt vznikol skôr pre chvíle kedy si chcete skrátiť čas a nemáte práve náladu „drtiť“ dlhé, častokrát aj 5-minútové závody. Má ísť totiž o jednoduchú chytľavú hru, v ktorej budete spĺňať určité méty. Ovláda sa predovšetkým vyhýbanie sa medzi ostatnými vozidlami a pomocou určitých pohybov prsta na displeji dokážete robiť rôzne kúsky aj vo vzduchu či iné.

2560012-asphalt
V tejto hre ide o niečo iné, ako v ostatných Asphaltoch, preto je aj ovládanie iné!

Asphalt Overdrive je naozaj zábavná hra, ktorá je ako stvorená pre chvíľky, kedy chcete zdolávať osobnérekordy,  či rekordy iných. Najlepšie na tom celom je asi to, že je úplne zdarma a už dnes si ju môžte stiahnuť v iTunes AppStore!

Sťahujte tu!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.