Spoločnosť Apple už vyvíja svoj mobilný operačný systém iOS sedem rokov. Za tento dlhý čas sa ho podarilo vždy optimalizovať tak, aby ho nepostihovali rôzne vírusy či iné nástrahy, ktoré čakajú na používateľov iných platforiem. Jedna vec sa však zatiaľ stále nepodarila odstrániť a to snaha niektorých hackerov dostať sa do zariadenia. Čínska skupina, ktorá si hovorí Pangu tvrdí, že nový Jailbreak už testuje na verzii 8.1!

Už čoskoro

Aj napriek tomu, že nám autori Jailbreaku nepovedali veľa, prezradili nám, že brány už prelomili a dostupný aj pre bežných užívateľov bude čoskoro. Jeho súčasťou má byť samozrejme aj obchod Cydia. Pokiaľ teda máte v pláne „otvoriť“ svoj iPhone či iPad, nebude to už trvať tak dlho, ako by ste možno čakali.

jailbreak_2
Už čoskoro! – svetapple.sk

Vývojárska verzia

Aj napriek tomu, že nový iOS 8.1 je tu len pár dní, Pangu sa už podarilo prelomiť jeho hranice a zároveň vydať prvú vývojársku verziu svojho Jailbreaku. Tá však neobsahuje Cydiu a určená je najmä pre tvorcov jej obsahu. Tí majú totiž možnosť optimalizovať svoje aplikácie na novom operačnom systéme.

iphones--j
Nový Jailbreak má byť dostupný pre všetky iPhony s iOS 8! – svetapple.sk

Kompatibilita

A čo kompatibilita? Pre aké zariadenia bude nový Jailbreak určený? No, samozrejme pôjde o všetky iPhony, na ktorých pobeží iOS 8.1, čo znamená, že aj novinky s označením 6 a 6 Plus. Čo sa týka iPadov, taktiež bude Jailbreak dostupný pre všetky s iOS 8.  Potvrdzuje to aj Jay Freeman-Saurik („otec Jailbreaku“), ktorý už pracuje na novej verzii Cydie, pre nové väčšie displeje iPhonov! Netreba sa teda obávať, že pre vás nebude dostupný pokiaľ si plánujete zakúpiť nový iPhone či iPad! 🙂

saurik-jay-freeman-iPhone-5-hacker-jailbreaker
Saurik už pracuje na novej verziíi Cydie pre iPhone 6 a iPhone 6 Plus – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.