Osemnásť rokov prešlo ako voda a my sa tak opäť dočkáme jednej z najlegendárnejších hier vôbec. Pôvodná Mafia je dnes už ikonickou záležitosťou. Druhý dych získa vďaka remaku s názvom Mafia Definitive Edition. Pozrite sa na to, ako vyzerá porovnanie priamo z hrania, oproti originálu.

Mafia (2002) vs. Mafia Definitive Edition (2020)

Tohtoročný herný sviatok sa pomaly ale isto blíži. Už 25. septembra si budete môcť zakúpiť úplne novú Mafiu Definitive Edition za sumu 39,99€. Herné štúdio Hangar 13 sa rozhodlo, že prepracuje všetky diely a rôznym spôsobm ich vylepší.

- Reklama -

Aj Mafia II sa teda dočkala miernej korekcie grafiky. Prvý diel je však na niečo podobné už pristarý a tak museli vývojári prejsť na omnoho „tvrdšie“ riešenie.

Celý príbeh, ktorý pochádza z roku 2002 zobrali a kompletne ho zapracovali do modernejšieho enginu. Hra je teda úplne ako nová s tým, že budete prechádzať známe misie za rovnaké postavy, v podobnom meste.

Predsa len sa tu však ocitli mierne rozdiely. Autori novinky tvrdia, že do Mafie zasadia viac akčných scén a príbeh doplnia novými pasážami. Herný zážitok by sa tak mal dostať na oveľa vyššiu úroveň. Nechajme sa prekvapiť, ako to napokon dopadne.

Očakávania sú vysoké. Dnes sa môžete pozrieť vďaka zverejnenému gameplay videu na to, do akej miery sa tento titul za osemnásť rokov zmenil. Grafika sa posunula neuveriteľným skokom smerom dopredu. Kto sa už nevie na modernizovanú Mafiu dočkať? Napíšte nám do komentára!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.