Len včera sme vám priniesli článok o funkčnom koncepte Apple Watch UI. Písali sme, že by mohol už čoskoro uzrieť svetlo sveta aj pre Jailbreak komunitu. Netrvalo dlho a už je aj tweak pre Jailbreaknuté zariadenia realitou!

WatchSpring

Toto nové prostredie bude niesť názov WatchSpring, a teda kombináciu slov Apple Watch a SpringBoard (domovská stránka iOS). Zmena oproti klasickému iOS je tu určite minimálne v tvare ikon tie sú samozrejme okrúhle a správajú sa rovnako, ako na hodinkách Apple Watch. Zaujímavé ja tiež otváranie aplikácií, ktoré sa otvárajú, akoby do kruhu, tu bol teda zmenený klasický obdĺžnikový efekt. Na tomto prostredí je super minimálne to, že si môžte aplikácie kedykoľvek priblížiť alebo oddialiť, čo znamená, že budete môcť vidieť na obrazovke vášho iPhonu všetky aplikácie naraz. Jediná vec, ktorá sa nám okrem neprehľadnosti nepáči, sú ešte okraje prostredia. Podľa nás by sa na boku obrazovky nemalo dať prejsť ďalej, ako po posledné aplikácie. Je to však len detail, ktorý bude možno už čoskoro opravený. WatchSpring taktiež nepodporuje vytváranie priečinkov, no aj tu je možnosť, že príde zmena. Pokiaľ si teda chcete stiahnuť aj vy toto prostredie do vášho iPhonu, urobte tak kliknutím na tento odkaz. Vopred vás však upozorňujeme, že naša web stránka www.svetapple.sk nie je zodpovedná za prípadné škody, ktoré by pri inštalácií SpringBoardu či Jailbreaku nastali 🙂

Prečítajte si tiež  Pozri si všetky nové smajlíky v iOS 9.1!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.