Vývojári spoločnosti Rovio predstavili v roku 2009 na prvý pohľad veľmi primitívnu hru Angry Birds, z ktorej sa počas niekoľkých dní stal neuveriteľný biznis. Hra určená pre iPhone a Android totiž zo dňa na deň chytila milióny používateľov po celom svete a začala nezabudnuteľné obdobie Angry Birds, kedy túto hru hral viacmenej úplne každý. Povedzme si však pravdu, 6 rokov je pomerne dosť dlhá doba a už treba napredovať. Rovio preto oznámilo Angry Birds 2.

Angry Birds 2

Aj keď sme po Angry Birds mohli vidieť ešte 15 spin-offov či špeciálnych „promo“ edícií tejto hry napríklad pre film Star Wars v skutočnosti sme sa nikdy nedočkali priameho nástupcu Angry Birds 2. Čo zatiaľ neprišlo ešte len príde a Rovio už tvrdo maká na tom, aby mohlo nový herný titul, o ktorom nevieme viacmenej nič iné ako dátum vydania priniesť do AppStore už 30.júla. Ako sme už avizovali, o hre nemáme absolútne žiadne informácie a tak sa môžme len a len domnievať, čo v skutočnosti ponúkne.

- Reklama -

V prvom rade by mohli prísť rôzne zaujímavejšie a rozsiahlejšie levely, ktorých by bolo ešte viac ako v prvom dieli. V druhom rade by sme určite očakávali aj vylepšenú grafiku, ktorá by mohla hru trošíčku oživiť. Aj keď príliš veľké grafické zmeny podľa nášho názoru netreba očakávať, pretože cieľovka nie sú len výkonné Apple zariadenia ale aj slabšie Android zariadenia, ktoré by mali hru utiahnuť. Rovio však možno predstaví aj grafický náročnejšiu hru, jeden nikdy nevie. Zatiaľ sa tiež nevie ani to, či hra bude dostupná ako free-to-play alebo si používatelia zaplatia 0,99€, avšak očakáva sa skôr druhá spomínaná možnosť.

Angry Birds 2 - svetapple.sk
Angry Birds 2 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.