Spoločnosť Apple vydala novú aktualizáciu pre svoj webový prehliadač Safari určenú pre operačný systém OS X Yosemite. Aktualizácia prináša zvýšenie stability, no a samozrejme bezpečnosti, keďže sme sa už dávnejšie dozvedeli, že OS X bol najzraniteľnejší operačný systém roku 2014. Apple to chce určite zmeniť!

Veľké bezpečnostné vylepšenie

Apple sa rozhodlo, že jeho Safari prejde významným bezpečnostným vylepšením a tak sa aj stalo. V posledných dňoch sa vám teda mohla objaviť aktualizácia tohto webového prehliadača. Nejde však len o aktualizáciu pre OS X Yosemite. Apple taktiež vylepšilo Safari na OS X Mavericks (vo verzií 7.1.4), no a potom pre OS X Mountain Lion (6.2.4).

- Reklama -

Pokiaľ ste registrovaný vývojár alebo tester operačného systému OS X Yosemite a máte nainštalovanú jeho verziu 10.10.3, tak sa vám aktualizácia neobjaví. Váš systém už totiž disponuje aktualizáciou Safari na verziu 8.0.5.

Nová aktualizácia odstránila problém, ktorý vznikal s WebKitom. Ten umožnil škodlivej stránke (programu) aby spustil aplikáciu či kód bez toho, aby ste o tom vedeli. Ďalšia vec, ktorá bola opravená, bola chyba s URL adresou stránky, kedy ju potenciálny útočníci dokázali behom niekoľkých sekúnd zmeniť a užívatelia nevedeli rozoznať, ktorá bola pishingová stránka a ktorá tá skutočná. Apple taktiež sľúbilo vylepšenú stabilitu na starších počítačoch, čo znamená, že by Safari nemalo zbytočne padať. Pokiaľ chcete novú aktualizáciu nainštalovať, choďte klasicky do Mac AppStore a kliknite na sekciu Update, kde by sa vám mala automaticky zobraziť.

Safari - svetapple.sk
Safari – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.