Spoločnosť Apple už dlhých 8 rokov bojuje s niečim čo sa nazýva Jailbreak a vo svojej podstate umožňuje používateľom ich zariadení robiť si s danými zariadeniami čo len chcú. Aj keď Cupertinska spoločnosť proti takémuto Jailbreaku bojuje, sama sa inšpiruje mnohými jeho funkciami, ktoré môžme vidieť napríklad v nových iOS operačných systémom s úplne novým dizajnom. Otec Cydie Saurik sa však rozhodol, že vytvorí nástroj, ktorý jailbreak z iPhonu vymaže!

Neboj sa, nechce zničiť Jailbreak

Saurik si po dlhých 8 rokoch, počas ktorých sa pohyboval v brandži Jailbreak komunity zjavne uvedomil, že jeho Cydia má jeden zásadný problém. nenachádza sa v nej totiž nástroj, ktorý by iPhone či iné iOS zariadenie „upratal“ do pôvodného stavu bez toho, aby bol používateľ nútený inštalovať najnovšie iOS. Inými slovami, pokiaľ si si v minulosti vymazal z iPhonu Jailbreak a mal si dajme tomu systém na aktualizácií iOS 8.2, musel si automaticky prejsť na najnovší systém iOS 8.4 aby si mohol svoje zariadenie používať aj naďalej.

- Reklama -

Nie všetci však chceli updatovať a práve pre tých urobil Saurik špeciálnu utilitu, vďaka ktorej je možné vymazať z iPhonu Jailbreak bez toho, aby daný používateľ musel updatovať na novší systém. Je pomerne zaujímavé, že niečo podobné v Cydii chýbalo posledných 8 rokov ale žiaľ je to tak. Keď som bol dávnejšie aj ja priaznivcom Jailbreku, niečo podobné mi presne chýbalo.

Jailbreak - svetapple.sk
Jailbreak – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.