Moderný svet prináša samé moderné riešenia. Výnimkou nie je ani digitálne podpisovanie dokumentov, ktoré sa medzičasom stalo absolútne bežnou záležitosťou. K dispozícii máme na túto činnosť rôzne appky. Dnes vám ukážeme zatiaľ prvú, ktorá prináša aj podporu Face ID!

SignEasy

Možno ste to už vyskúšali a možno ešte nie. Faktom v tomto prípade ostáva, že niekdy v budúcnosti sa s digitálnym podpisovaním dokumentov určite stretnete. Doba ide dopredu a táto technológia umožňuje rýchlejšie a jednoduchšie narábanie s dátami. Ako sme už uviedli vyššie, aplikácia s názvom SignEasy je vôbec prvá, ktorá podporuje Face ID. Žiaľ nebudete ho používať pri samotnom podpisovaní.

V tomto prípade sem prvok pribudol, ako akýsi ďalší spôsob zabezpečenia. Do aplikácie sa teda budete môcť prihlásiť pomocou skenu tváre a tak sto ním potvrdiť podpis na vašom digitálnom dokumente. Ak sa pýtate, na čo vám to vlastne bude, odpoveď je jednoduchá.

Nakoľko sa tu robí s rôznymi informáciami, ktoré môžu byť plné citlivých, alebo osobných údajov, je dobré, aby boli maximálne zabezpečené. Ak sa náhodou niekto dostane k vášmu odomknutému iPhonu, nedostane sa do aplikácie, kým nenaskenuje vašu tvár.

Pokiaľ teda hľadáte, alebo budete hľadať softvér, pomocou ktorého môžete udeľovať digitálny podpis, SignEasy je celkom dobrým adeptom na vyskúšanie. Čerešničkou na torte potom ostáva bonus, že si ju môžete stiahnuť úplne zadarmo. Do App Store sa na ňu prekliknete, pomocou tohto odkazu.

SignEasy ako prvá appka na podpisovanie dokumentov, podporuje Face ID.
SignEasy ako prvá appka na podpisovanie dokumentov, podporuje Face ID.
Prečítajte si tiež  iOS 14.4.1 zhoršuje výdrž batérie skoro pri každom testovanom iPhone!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.