Spoločnosť Microsoft sa rozhodla, že vyvinie novú technológiu, ktorá mnohým z nás opäť uľahčí život. V spoločnosti totiž vyvinuli špeciálny prekladač, ktorý je schopný v reálnom čase prekladať písané správy, hovory ale aj videohovory. Ide skrátka o významný technologický pokrok, pomocou ktorého by nemala byť jazyková bariéra väčším problémom! 

Skype translator

V spoločnosti Microsoft si pravdepodobne uvedomili, že mnohí ľudia stále trpia istou jazykovou bariérou, pre ktorú jednoducho nemôžu komunikovať ináč ako formou písaného slova. Práve preto zapracovali priamo vo svojich Research laboratóriách na novej technológii , ktorá dokáže prekladať dva hovorené jazyky naraz! Novinka s názvom Skype Translator je zatiaľ dostupná len pre používateľov operačného systéu Mirosoft 8.1 a ponúka preklad hovoreného slova len v dvoch jazykoch a to z angličtiny do španielčiny a samozrejme naopak. Aplikácia je však úplne zdarma a pravdepodobne je len otázka času kým budú do nej pridané ďalšie svetové jazyky. Vzhľadom na to, že Microsoft túto službu sprístupnil len pre používateľov Windows, je veľmi otázne, či sa jej vôbec niekedy dočkáme aj na našich Macoch vzhľadom na to, že je veľmi exkluzívna. Každopádne palec hore, pretože ide o skutočne významný pokrok!

- Reklama -

skype_app_screenshot_iphone_app_store

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.