Za novou bezpečnostnou funkciou v Sygic GPS Navigácii je inteligentné riešenie, ktoré vás a takisto ďalších potenciálne ohrozených účastníkov cestnej premávky okamžite upozorní na jazdu v protismere. Za uplynulých dvanásť mesiacov systém na identifikovanie jazdy v protismere vyhodnotil v rámci EÚ viac ako 3,3 miliardy navigačných pokynov, na základe čoho identifikoval a upozornil na viac ako 300 vodičov jazdiacich v protismere.

Sygic GPS Navigácia je prvou verejne dostupnou GPS navigáciou v USA a Kanade, ktorá integruje toto cloudové riešenie. Ak sa vozidlo (smartfón vo vozidle) využívajúce túto službu pripojí na diaľnicu v protismere, systém to v priebehu niekoľkých sekúnd zistí a na túto kritickú situáciu upozorní vodiča jazdiaceho v protismere, ale aj ostatných potenciálne ohrozených šoférov využívajúcich túto službu.

sygic jazda v protismere upozornenie
Zdroj: Sygic

„Digitálny prenos informácií prebieha v reálnom čase a je najrýchlejší, aký v súčasnosti existuje. Preto považujeme túto funkciu za mimoriadne dôležitý doplnok k dopravným hláseniam v rádiu. Je to praktické najmä pre vodičov v neznámom prostredí a tiež pre miestnych šoférov na nových cestách,“ vysvetľuje Lukáš Dermek zo spoločnosti Sygic.

Vďaka anonymizovaným údajom, ktoré sa z vozidiel a aplikácií s integrovaným systémom pravidelne odosielajú do cloudu, budú mať potrebné informácie všetci vodiči v stanovenej vzdialenosti a samozrejme aj vodič jazdiaci v protismere. Systém dokáže odoslať varovanie už do 10 sekúnd od identifikácie jazdy v protismere.

Implementáciou služby do Sygic GPS Navigácie sa výrazne zvýši počet používateľov, a tým aj možnosť identifikovania vodičov jazdiacich v protismere, keďže túto aplikáciu mesačne aktívne využíva 2,5 milióna používateľov.

sygic jazda v protismere upozornenie
Zdroj: Sygic

„Naším cieľom je sprístupniť cloudový systém na varovanie pred jazdou v protismere čo najväčšiemu počtu účastníkov cestnej premávky – je to zhmotnenie nášho motta Stvorené pre život. Veľmi nás teší, že výhody našej služby budú môcť využívať už aj používatelia Sygic GPS Navigácie,“ dodáva Lars Mueller, produktový manažér spoločnosti Bosch.

Sygic sa rozhodol použiť cloudové riešenie od spoločnosti Bosch vo svojej GPS navigácii a rozšíriť tak jej bezpečnostné funkcie. Pre používateľov systémov Android a iOS je to ďalší „ochranca“, ktorý vodičom poskytuje relevantné informácie, aby mohli jazdiť bezpečnejšie. Upozornenie na jazdu v protismere je online funkcia, ktorá upozorňuje na riziká na ceste v reálnom čase. Je bezplatná a používatelia ju môžu kedykoľvek vypnúť.

* Zdroje údajov o nehodovosti: Bosch Accident Research a Federal Highway Administration

Prečítajte si tiež  iPhone 17 Slim prinesie obrovskú dizajnovú zmenu. Šokovať má aj cena
Môže ťa zaujímať
- Reklama -