Najúspešnejšej hudobnej stramovacej službe sa veľmi dobre darí aj na akciovom trhu. Spoločnosť Spotify bola založená ešte v roku 2006 a pochádza zo Švédska. Dnes má globálny vplyv po celom svete a jej hodnota rastie. Minulý týždeň sa dokonca vyšplhala až na úroveň 50 miliard amerických dolárov. To nie je vôbec zlé…

Spotify má hodnotu 50 miliárd dolárov

Za 14 rokov dokázali kompetentní z tejto služby vytvoriť absolútnu jednotku na trhu. V súčasnosti má viac ako 120 miliónov aktívnych predplatiteľov, zatiaľ čo Apple Music, ktorá vznikla pod záštitou jednej z najväčších technologických spoločností na svete nemá ani polovicu.

Spotify však svoje úspechy dokazuje aj na akciovom trhu. Počas minulého týždňa sa firme podarilo dosiahnuť trhovú hodnotu 50 miliárd amerických dolárov. K tomuto číslu sa dlhodobo približovala, no pomohli jej až akcie predané pod názvom SPOT, ktoré náhle vzrástli až o 10%.

Pre tvorcov, vývojárov a tak isto aj vedenie to samozrejme neznamená žiaden koniec. Spotify je neustále vo vývoji a medzičasom dostáva nové, mimoriadne praktické funkcie. Môžeme len hádať, čo sem pribudne najbližšie. Do komentára nám napíšte, či ste fanúšikom streamovacej služby zo Švédska alebo preplácate Apple Music z Cupertina.

Spotify je zastaralý. Podľa analýzy je pozadu za svojou konkurenciou.
Spotify dosiahol trhový kapitál 50 miliárd amerických dolárov!

zdroj

Prečítajte si tiež  iOS 18 môže kopírovať dizajn visionOS. Čo to znamená?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.