Niekedy je ťažké vybrať si ideálnu skladbu, nakoľko sami netušíme, na čo máme vlastne chuť. Aj preto sa streamovacie služby vo veľkom zameriavajú na takzvané mixy skladieb, pomocou ktorých nám celý proces výberu zjednodušujú.

Spotify teraz predstavilo personalizované mixy s názvom Artist Mix, Genre Mix a Decade Mix, ktoré by mali byť už dostupné pre všetkých používateľov. Pokiaľ si otvoríte každý jeden z nich, automaticky začínate s hudbou, ktorú ste počúvali v poslednom období.

Šikovné technológie a algoritmy však začnú pracovať na pozadí a na základe toho upravia zoznamy podľa vašich zvykov a preferencií – chvíľu to ale potrvá…

Počúvať budete len svoje obľúbené skladby

Ako napovedajú anglické názvy kategórií, hudbu si viete vyberať na základe umelcov, žánrov a dekády. Po výbere konkrétneho albumu nebudete počúvať len tvorbu obľúbených umelcov (atď.), ale hlavne vaše obľúbené skladby od týchto umelcov. Do zoznamu by sa nemali dostať songy, ktoré vás napríklad nebavia alebo neoslovujú.

Spotify v poslednom období výrazne inovuje, čím si chce udržať prvenstvo na trhu so streamovanou hudbou. Napriek tomu, že je tu už slušná konkurencia, objektívne konštatujeme, že sa mu to veľmi dobre darí. Len tak pre porovnanie, počet predplatiteľov Spotify je cca 2,5-krát vyšší, než počet predplatiteľov Apple Music.

Napíšte nám do komentára, ktorú streamovaciu službu z bohatej ponuky využívate vy!

Prečítajte si tiež  Siri prezradila, kedy sa bude konať Keynote. Pripravte sa už na budúci týždeň!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.