Už je to takmer rok od doby, kedy nám Apple predstavilo úplne nový programovací jazyk Swift. Mnohí skúsení vývojári si ho pochvaľujú. Čo však v prípade, že ste nikdy neprogramovali a chcete vedieť aspoň základy, ak by ste sa tomu chceli niekedy v budúcnosti venovať? Pre vás je tu ako stvorená aplikácia Swifty, ktorá vás naučí v tomto jazyku programovať!

Swifty

Istý vývojár – Johannes Berger si pravdepodobne povedal, „prečo by sa všetci mali učiť programovať v Swifte, keď sa to dá aj cez iPhone či iPad“. Čo teda urobil už asi všetci viete. Vytvoril jednoduchý interaktívny výukový program určený pre iOS, ktorý je dostupný v AppStore. Aplikácia je určená pre úplných začiatočníkov, čo znamená, že sa nenaučíte plne ovládať Swift, ale pokiaľ by ste sa mu chceli niekedy v budúcnosti venovať, určite nebudete mať problém s jeho základmi. Jediný problém môže byť v niektorých prípadoch jazyková bariéra vzhľadom na to, že angličtina je jediný jazyk, v ktorom aplikácia funguje. Pokiaľ však angličtinu ovládate aspoň na polovicu, určite vám nebude robiť problém.

- Reklama -

Aplikácia je naozaj rozsiahla čo znamená, že ponúka 12 lekcí, v ktorých nájdete dokopy až 200 cvičení. Na konci každej lekcie dostanete kvíz, ktorý vás preverí, či ste danú látku pochopili alebo naopak nie. Ako sme už avizovali, aplikácia je určená pre absolútnych amatérov, čo znamená, že sa tu začína na úplných základoch. Medzi ďalšie zaujímavosti patrí aj fakt, že nebudete používať klasickú klávesnicu, keďže pri zadávaní jednotlivých znakov by to zrejme ani nebolo možné. V aplikácií vždy dostanete na výber medzi viacerými možnosťami, s ktorých vždy musíte vybrať jednu.

A ako je to s platením? Aplikácia sa dá stiahnuť úplne zadarmo, no obsahuje in-app nákupy. Prvú lekciu máte úplne zadarmo a v prípade, že ju budete zdielať aj na Facebooku, autor vám uvoľní aj druhú lekciu. Za každú ďalšiu lekciu potom zaplatíte 1$. Pokiaľ by ste si chceli kúpiť všetky lekcie naraz, môžte využiť výhody komplexného balíčka, ktorý stojí presne 3$. Tak či onak, ide o veľmi podarenú vec a určite vám ju odporúčame vyskúšať. Pokiaľ sa vám aplikácia zapáčila stiahnite si ju tu: Swifty – Learn to code in Swift! – Johannes Berger

Swifty - svetapple.sk
Swifty – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.