Wunderlist je pomerne známa aplikácia pre naše iPhony iPady či Macy. Milióny používateľov po celom svete si ju časom obľúbilo a my sa im ani nečudujeme vzhľadom na to, že ide o jednu z najlepších „to-do-list“ aplikácií na trhu. Dnes nám predvádzajú jej stvoritelia verziu pre Apple Watch. Bude síce „okresaná,“ no stále skvelá a najmä jednoduchá!

Jednoduché ovládanie

Či už ste používateľom Wunderlistu alebo nie, určite nám dáte za pravdu, že ovládanie malého displeja, napríklad takého aké nachádzame na hodinkách Apple Watch je veľmi problematické a tak musia byť aplikácie plne prispôsobené takémuto ovládaniu. Vývojári Wunderlistu si to dali za prioritnú úlohu a na malý displej hodiniek sa pokúsili preniesť všetko to, čo nájdeme aj na našich iPhonoch či iných iOS poprípade OS X zariadeniach. Každopádne aplikácia bude značne okresaná, no všetko v prospech používateľa.

- Reklama -
Wunderlist na Apple Watch - svetapple.sk
Wunderlist na Apple Watch – svetapple.sk

Základné menu bude pozostávať z 5 krúžkov, z ktorých 4 budú použiteľné na ovládanie aplikácie. Všetky sú dostatočne veľké a vďaka jednoduchému znázorneniu nebolo potrebné ani jedno jediné písmeno k popisu funkcie. Každá zo štyroch ikon teda popisuje nejakú kľúčovú funkciu aplikácie, ako je napríklad dnešný program. Pokiaľ sa budete chcieť dostať do sekcie všetkých úloh, budete musieť použiť digitálnu korunku.

Vďaka jednoduchému systému, na akom aplikácia a vlastne aj hodinky Apple Watch fungujú nebudete musieť aplikáciu ani raz otvoriť. Všetky dôležité informácie sa vám zobrazia na malom displeji ako notifikácie, ktoré vám pripomenú v daný čas to, čo musíte urobiť. Súčasťou aplikácie sú aj jednoduché animácie, ktoré si budete môcť dokonca sami vytvoriť. Tie sa vám následne zobrazia po dokončení určitej činnosti či práce, ktorú ste mali vo vašom zozname. Tak čo poviete, podľa nás celkom vydarená aplikácia a najmä na skvelom produkte, ktorý vás doslova donúti nezabúdať. Apple Watch vás totiž omnoho výraznejšie upozornia na nejakú udalosť, keďže sú na zápästí, ako by to urobil iPhone vo vrecku. Práve preto budú hodinky také obľúbené!

Wunderlist na Apple Watch - svetapple.sk
Wunderlist na Apple Watch – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.