Pokiaľ máte radi sociálne siete, určite viete, čo je to aplikácia TikTok. Jej popularita sa v poslednej dobe výrazne rozmohla po celom svete. Len nedávno sme písali, že má na konte 2 miliardy stiahnutí. Dnes sa však objavujú ďalšie zaujímavé správy. Podľa prieskumov je v USA, Veľkej Británii a Španielsku u detí skoro rovnako populárna, ako YouTube!

TikTok začína pri deťoch konkurovať YouTube

Ak ste si mysleli, že YouTube nemôže nikdy nič prekonať, zbystrite pozornosť. Aj keď TikTok funguje na trochu inom princípe, deti pri ňom trávia takmer rovnaké množstvo času počas dňa.

Posledný prieskum prebiehal v USA, Veľkej Británii a Španielsku. Výsledky sú skutočne pôsobivé. Aj keď sociálna sieť neprekonala najväčšiu video-knižnicu na svete, priblížila sa k jej číslam až nebezpečne blízko. Nový druh obsahu evidentne baví deti sledovať a tak isto ho aj radi tvoria.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Získané dáta hovoria jasne. Kým v USA trávili maloletí pri YouTube v priemere 86 minút, pri TikTok to bolo 82 minút. Vo Veľkej Británii mala video-knižnica 75 minút, zatiaľ čo populárna sociálna sieť 69 minút. Na záver tu ešte máme Španielsko. YouTube tu deti sledujú v priemere „iba“ 63 minút a TikTok 60 minút.

Nutné je tiež podotknúť, že samotný prieskum sledoval obrovskú vzorku používateľov. Zo súhlasom rodičov bolo oslovených viac ako 60 tisíc respondentov, čo sa postaralo o veľmi relevantný výsledok. Len tak pre zaujímavosť, v USA zaznamenal TikTok medziročný nárast o 116%, vo Veľkej Británii o 97% a v Španielsku o 150%. Nie zlé, čo poviete? Idete si TikTok alebo nie?

TikTok trhá rekordy. Bola najsťahovanejšou appkou na iOS.
TikTok začína konkurovať YouTube. Ukázal to najnovší prieskum.
Prečítajte si tiež  Vďaka tejto funkcii v iOS 16 už nemusíte overovať svoju identitu cez otravné kódy CAPTCHA
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.