Instagram je aplikácia, alebo skôr sociálna sieť, ktorá sa počas posledných rokov neskutočne vyvinula a stala sa jedným z najpopulárnejších miest, kde ľudia zdieľajú svoje fotky. Používajú ju ju stovky miliónov používateľov a nájdu sa tu naozaj umelecké profily. Dajú si teda na kvalite svojich záberov naozaj záležať a presne preto by si si mal aktualizovať Instagram. Podporuje dôležité novinky najmä pre používateľov iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus!

Nová aktualizácia

Keď je aktualizovaná nejaká aplikácia, zvyčajne sa dočkáme len fixnutia chýb a zlepšenej stability, aby aplikácia nepadala, nemrzla a nerobila problémy. Skrátka klasický update. Tentokrát bol ale update Instagramu väčší a priniesol niekoľko zásadných noviniek. V prvom rade by mali zbystriť pozornosť tí, ktorí vlastnia iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Tieto dva jablkové smartfóny totižto ponúkajú funkcie, ktoré sa rozhodol Instagram konečne tolerovať a podporovať.

- Reklama -

V prvom rade sú to ostré snímky. iPhony dokážu robiť fotky v dokonalej kvalite a po novom dokonca aj trošku ostrejšie. Instagram tiež zaviedol podporu pre širšiu farebnú škálu. Fotografie by mali oddnes teda pôsobiť o čosi živšie a farebne presnejšie ako pred tým, hoci rozdiel človek na prvý pohľad nerozozná. Na to, aby si videl skutočný rozdiel musí vidieť fotku pred tým a potom vedľa seba. Ďalšia súčasť aktualizácie je aj novinka, v ktorej aplikácia Boomerang podporuje úpravu živých Live Photos.

Návod na Live Photos

Keď už tu teda píšeme, že sa po novom dajú používať aj Live Photos, asi by sa patrilo prezradiť ti aj to, ako sa vlastne dajú používať. Poďme teda stručne na to!

  1. V prvom rade samozrejme aktualizuj Instagram, urobíš to klasicky v aplikácií AppStore v poslednej sekcií aktualizácií.
  2. Spusti aplikáciu Instagram akonáhle sa dostaneš na nástenku s príspevkami používateľov, potiahni prst smerom doprava, otvorí sa ti fotoaparát.
  3. V fotoaparáte potiahni prst smerom dole cez celú obrazovku a v hornej lište by sa ti mali objaviť fotografie, vyber tu správnu, ktorá bola odfotená pomocou Live Photos.
  4. Teraz už len využijeme silu 3D Touch a silno zatlačíme na displej. Na displeji sa ti objaví koliesko a slovo „Boomerang“. Vydrž zopár sekúnd a je to. Teraz už fotografiu iba zdieľaj medzi svojimi sledovateľmi!

Ako teda máme možnosť sami vidieť, v Instagrame sa stále snažia ponúknuť nám to najmodernejšie a nechcú ostať pozadu. Začalo to skopírovaním Snapchatu a dnes chce byť bezkonkurenčne najlepší, čo sa mu aj prekvapivo darí. Instagram skrátka po stránke fotografií a videí ovládol internet, pokiaľ nerátame YouTube, ale to je predsalen niečo iné. Tak čo, už si aktualizoval?

Instagram - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.