Určite ste si všimli, že po tom, ako ste si nainštalovali aktualizáciu iOS 8.2 vám na domovskú plochu pribudla aj aplikácia Apple Watch, ktorá slúži na spárovanie hodiniek s iPhonom a sťahovanie aplikácií cez špeciálny obchod. iOS 8.2 však prináša aj druhú aplikáciu, ktorá sa vám však sprístupní až potom, ako spárujete Apple Watch spolu s iPhonom. Vďaka vývojárovi Hamzovi Soodovi sa už dnes môžme pozrieť na to, ako aplikácia vyzerá!

Activity

Hamza Sood je medzi vývojármi v podstate taká mala celebrita vzhľadom na to, že je známy asi tak ako Martin Hajek, ktorý robí neuveriteľne koncepty Apple produktov. Práve Hamza nám odkryl informácie o tom, aké rozlíšenie nám ponúknu nové iPhony či iPady ešte pred tým, ako ich Cupertinska spoločnosť predstavila. Dnes nám odkrýva aplikáciu Activity, ktorá je súčasťou iOS 8.2, no bežný užívateľ ju zatiaľ nevidí. Na domovskej stránke sa objaví až po tom, ako spárujete Apple Watch s vašim iPhonom. Hamza tvrdí, že aj keď bežný používateľ nevidí aplikáciu, zo znalosťou programovacích jazykov to nie je žiaden problém.

Dnes nám vďaka jeho skúsenostiam prináša pohľad na novú aplikáciu, ktorá bude sledovať našu aktivitu počas toho, ako trénujeme či vykonávame inú fyzickú aktivitu, ktorú dokážu Apple Watch zaznamenať. Celá aplikácia je vlastne veľmi jednoduchá a prehľadná a pokiaľ sa vám zdá, že je odlišná ako tie, ktoré ponúka Apple je to tým, že v nej Apple použilo nový font „San Francisco“, ktorý je aj v Apple Watch a spoločnosť ho chcela použiť aj v nejakej zo svojich aplikácií.

Celá aplikácia sa podľa screenshotov, ktoré Hamza zverejnil, skladá z dvoch sekcií. V jednej nájdete históriu vašich aktivít a tréningov, kde si môžte pozrieť v prehľade záznamy, ktoré zachytili hodinky Apple Watch. V druhej sekcií potom nájdete úspechy, kde získavate odznaky za to, ako sa vám darí vo vašich aktivitách. Malo by to dopomôcť k lepšej motivácií.

zdroj: MacRumors

Prečítajte si tiež  iOS 18 bude najväčší update histórie s revolučnými novinkami. Poznáme prvé inovácie, ktoré ponúkne
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.