Časy, kedy sa fotky vyvolávali z rolky filmu síce nie sú úplne preč, no dnes je už rarita používať klasické fotoaparáty s filmom. Vystriedali ich digitálne fotoaparáty a najmä smartfóny, s ktorými dnes fotíme azda každú blbosť.

Zálohuj staré fotografie vďaka aplikácii Fotoskener od Google

Veľké, malé, roztrhané, či stratené sú prívlastky fotiek z čias minulých a niet divu, že ich digitalizácia je vhodná na zachovanie a samozrejme aj digitálnu rodinnú archiváciu. Spoločnosť Google sa pochlapila a vytvorila novú aplikáciu Fotoskener, ktorá ti pomôže zdigitalizovať staré fotky a zároveň ich aj zálohovať.

- Reklama -

Na prvý pohľad nenápadná aplikácia, ktorá však dokáže veľa, ti nielen pomôže odfotiť staré fotografie, no zároveň ich aj vylepší a výsledný efekt je skvelý. Automatické orezanie, narovnanie a odstránenie odleskov je samozrejmé, a práve tieto vylepšenia robia Fotoskener dokonalou aplikáciou. Počas snímania jednej fotografie stačia štyri zábery a o všetko ostatné sa postará aplikácia, ktorá zdigitalizovanú verziu fotky vo vysokom rozlíšení uloží do iPhonu a taktiež na tvoje úložisko Google.

Táto, ale aj mnohé iné aplikácie robia Google kráľom a Apple je stále akosi v tieni. Portfólio aplikácií týchto dvoch spoločností je tak rozdielne, že aj Apple by sa malo konečne spamätať a priniesť zaujímavé bezplatné aplikácie pre používateľov Apple zariadení.

‎PhotoScan by Google Photos
‎PhotoScan by Google Photos
Developer: Google LLC
Price: Free

Môže ťa zaujímať
- Reklama -