Počas posledných týždňov nám do redakcie chodia správy o tom, že stránky v aplikácií Safari na iPhone 6 Plus pomerne často padajú a používatelia si nevedia rady s týmto problémom. Vzhľadom na to, že tento jav dlhodobo sledujeme aj na našom zariadení, rozhodli sme sa, že vám prinesieme krátky článok!

Padanie Safari

Aj keď je iOS známy predovšetkým pre svoju vysokú kvalitu a stabilitu, niekedy sa jednoducho stane, že nastane nejaká chyba a zrúti sa aplikácia. Zo začiatku, keď sme tento jav pozorovali pri Safari sme mu nevenovali príliš veľkú pozornosť, keďže sme si hovorili „stane sa, nič sa nedeje“, no akonáhle sa to začalo diať častejšie a hlavne aj iným čitateľom, zistili sme, že asi nejde len o chybu našich iPhonov.

- Reklama -

Zaujímavé je, že problém pretrváva na väčších iPhonoch 6 Plus a nie na menších modeloch so 4,7″ displejom. Mnohí by sa mohli domnievať, že zhoršenú stabilitu aplikácie spôsobuje nižšia pamäť RAM a áno, je to jedna z možných príčin, no osobne si myslím, že vinníka môžme hľadať niekde úplne inde. Je ním operačný systém iOS 8, ktorý stále nie je dotiahnutý úplne do konca a podobných chýb má zrejme ešte veľmi viac.

Prečo si nemyslíme, že to spôsobuje pamäť RAM? Je to jednoduché, donedávna sme mali aj iPad Air /prvej generácie /, ktorý má slabší procesor ako iPhone 6 Plus, no totožnú pamäť RAM a nič podobné sa nám na väčšom displeji neobjavovalo. Nezabúdajme, že zariadenie s nižším výkonom a väčším rozlíšením to má ťažšie ako iPhone 6 Plus.

Apple iPhone 6 Plus - svetapple.sk
Apple iPhone 6 Plus – svetapple.sk

 

Čo teda robiť?

Áno problém sme síce pekne opísali, no ako ho  vyriešiť? Nám osobne dosť pomohol update na najnovší iOS 8.1.3, pri ktorom sa nám zbytočné pády aplikácie podstatne zredukovali. Ďaľšia vec, ktorú odporúčame urobiť, je vyčistenie úložiska, zariadenie nemôže fungovať plnohodnotne ak na ňom nemáte minimálne 1-2GB volného miesta, no a samozrejme vymazanie jednotlivých záložiek.

Pokiaľ nepomôže ani to a vyskúšali ste aj restore cez iTunes, tak sa modlite aby Apple túto vadu urýchlene vyriešilo, keďže Safari je jeden z najpoužívanejších mobilných prehliadačov sveta a v Cupertine si určite neželajú aby majitelia iPhonu 6 Plus boli nútení použiť konkurenčné prehliadače ako napríklad Chrome!

iPhone 6 plus - svetapple.sk
iPhone 6 plus – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.