Nový herný titul Vivat Sloboda príde už o pár dní na PC, Xbox One a dokonca aj Mac. Stojí za nim Bratislavské štúdio Team Vivat. Hra nám bude pripomínať 30. výročie Nežnej revolúcie

Vivat Sloboda: Budete bratislavským taxikárom v roku 1989.

V tejto hre sa budete pozerať na celé dianie okolo Nežnej revolúcie z pohľadu vodiča štátnej taxislužby. Do rúk dostanete. Vašou úlohou bude prijímať objednávky pričom vám do auta môžu nastúpiť stranícky funkcionári ale aj mladí študenti, ktorí požadujú zmenu.

Počúvať teda budete rôzne názory na režim, ktoré sem autori hry zakomponovali z inšpirácie zo skutočných spomienok a udalostí. Hra vám ponúkne autentický zážitok z konca 80-tých rokov, ktorý popíše to ako systém kedysi fungoval. Práve toto obdobie je spájané s Nežnou revolúciou, kedy sa socialistické Československo premenilo na demokratickú federáciu.

Vivat Sloboda: Budete bratislavským taxikárom v roku 1989.
Vivat Sloboda: Budete bratislavským taxikárom v roku 1989.

V automobile „SMOLA“ (odkaz na vtedy populárnu Škodovku) vám bude hrať dobový rozhlas, ktorého súčasťou budú samozrejme aj licencované skladby. V hre bude potom funkčná doprava či chodci.

Jednoduché grafické spracovanie

Už na prvých záberoch či upútavke môžeme vidieť, že hra je veľmi jednoducho spracovaná. Ponúka 3D rozhranie a dobové „rekvizity“, ktoré sa v tom čase vyskytovali na uliciach (veľa z nich ostalo nezmenených dodnes). Bude teda plná spomienok, ktoré však možno ukážu aj to, ako veľa vecí ostalo v našom hlavnom meste nezmenených aj 30 rokov po Nežnej revolúcii.

Samozrejmosťou sú tu aj ikonické stavby ako napríklad Most SNP (reštaurácia UFO), Manderlák (prvý výšková budova v Bratislave), obchodný dom Prior či Hotel Kyjev.

Mini-hra s veľkými ambíciami do budúcna

Vivat Sloboda je úplne prvý hra s otvoreným svetom, ktorá sa odohráva v Bratislave. Samotné herné štúdio Team Vivat, ktoré za touto hrou stojí chce aj naďalej stavať na jej koncepte. Do budúcnosti by sme sa mohli dočkať plne natívnej príbehovej hry s kompletným slovenským dabingom, ktorá sa bude odohrávať v divokých 90-tých rokoch.

Samotná hra Vivat Sloboda bude dostupná už 17. novembra 2019 pre PC, Mac a Xbox One. Najväčší bonus je asi ten, že túto hru si budete môcť stiahnuť úplne zadarmo vďaka podpore grantu nadácie O2. Sloboda nie je samozrejmosť. Herný titul by nám to mohol priblížiť.

Foto: Magdaléna Tomalová
Foto: Magdaléna Tomalová
Prečítajte si tiež  Pripravovaný 15" MacBook možno započne novú modelovú radu. Aké meno ponesie?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.