Kybernetická bezpečnosť je v roku 2021 prvoradá a uvedomujú si to aj vývojári aplikácie WhatsApp, ktorí sa rozhodli ukončiť podporu služby pre zariadenia s operačným systémom iOS 9 (2015).

Pokiaľ budete chcieť túto apku používať naďalej, musíte si nainštalovať aktualizáciu alebo prejsť na novšie zariadenie.

WhatsApp podľa novo zverejneného dokumentu podpory spolupracuje len s iOS 10, ktorý bol vydaný v roku 2016 po boku iPhonu 7. Jeho podpora však siaha až po iPhone 5- takže sa bavíme stále o 9 ročnom zariadení.

S iPhonom 4S už WhatsApp nespustíte

Existuje len minimálna hŕstka ľudí, ktorí dnes vlastnia iPhone 4S, prípadne iPad podporujúci iOS 9. Pravdepodobne sa tak najnovšie opatrenie nedotkne skoro nikoho a ak aj áno, stále budú k dispozícii iné služby, ktoré apku nahradia.

Čerstvá informácia prišla pomerne nečakane, no nejde o žiadne zásadné prekvapenie. Spoločnosť Facebook (pod ktorú WhatsApp patrí) urobila podobné rozhodnutie aj v roku 2020, kedy prestali jej aplikácie podporovať iOS 8 a staršie systémy.

Tým ľudom, ktorí budú musieť prejsť na novší model zariadenia WhatsApp odporúča, aby si svoje chaty zálohovali prostredníctvom iCloud účtu a následne ich obnovili podľa týchto pokynov. Napíšte nám do komentára, či s týmto rozhodnutím budete mať problém alebo používate modernejší iPhone, respektíve iOS.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.