Kybernetická bezpečnosť je v roku 2021 prvoradá a uvedomujú si to aj vývojári aplikácie WhatsApp, ktorí sa rozhodli ukončiť podporu služby pre zariadenia s operačným systémom iOS 9 (2015).

Pokiaľ budete chcieť túto apku používať naďalej, musíte si nainštalovať aktualizáciu alebo prejsť na novšie zariadenie.

WhatsApp podľa novo zverejneného dokumentu podpory spolupracuje len s iOS 10, ktorý bol vydaný v roku 2016 po boku iPhonu 7. Jeho podpora však siaha až po iPhone 5- takže sa bavíme stále o 9 ročnom zariadení.

S iPhonom 4S už WhatsApp nespustíte

Existuje len minimálna hŕstka ľudí, ktorí dnes vlastnia iPhone 4S, prípadne iPad podporujúci iOS 9. Pravdepodobne sa tak najnovšie opatrenie nedotkne skoro nikoho a ak aj áno, stále budú k dispozícii iné služby, ktoré apku nahradia.

Čerstvá informácia prišla pomerne nečakane, no nejde o žiadne zásadné prekvapenie. Spoločnosť Facebook (pod ktorú WhatsApp patrí) urobila podobné rozhodnutie aj v roku 2020, kedy prestali jej aplikácie podporovať iOS 8 a staršie systémy.

Tým ľudom, ktorí budú musieť prejsť na novší model zariadenia WhatsApp odporúča, aby si svoje chaty zálohovali prostredníctvom iCloud účtu a následne ich obnovili podľa týchto pokynov. Napíšte nám do komentára, či s týmto rozhodnutím budete mať problém alebo používate modernejší iPhone, respektíve iOS.

Prečítajte si tiež  Zabudnite na iPhone 14 Max. Lacnejší 6,7" model by sa mal volať iPhone 14 Plus
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.