WhatsApp je pokrokový a každým dňom je očividne lepší a lepší. Vývojári sa snažia priniesť všetko čo potrebujeme každý jeden deň, aby sme sa oslobodili od iných služieb, ktoré funkcie ponúkajú a používali len tú jednu. Práve túto chatovú službu vraj využíva až 1 miliarda ľudí po celom svete a odteraz bude možno ešte viac. Dostane totižto nové funkcie, ktoré sú vážne super a my sa na ne už dnes veľmi tešíme! 

Novinky

V poslednej dobe nám WahtsApp prináša stále lepšie a lepšie novinky, ktoré nás bavia viac a viac. Posledne to bola napríklad podpora GIF obrázkov, videohovorov či nové možnosti v oblasti odoslania dokumentov inému používateľovi. Iné služby s týmto doteraz nemali problém ale WhatsApp áno.

- Reklama -

Po novom je to už ale možné aj tu, a to bez akýchkoľvek problémov. Za tento krok palec hore. Nezabúdajme ale, že to nie je všetko a vývojári pre nás pripravili ďalšie dve veľmi dôležité funkcie, na ktoré sa môžeme tešiť. Poďme sa teda pozrieť na to, aké to budú funkcie.

Prvá z dvojice funkcií bude úprava či vymazanie správy, ktorú si prijímateľ ešte neprečítal. V stručnosti to teda znamená, že pokiaľ budeš chcieť niečo škaredé niekomu poslať, no pomýliš sa a pošleš do svojej frajerke či manželke, nedá ti kopačky, ale ty urýchlene zareaguješ a správu vymažeš. Ak ale niečo niekomu pošleš cielene, no uvedomíš si, že by sa to dalo napísať aj ináč, so správy môžeš „odstrihnúť“ prípadne zmeniť celý text. Veľmi užtočná funkcia, ktorá nás na prvý pohľad zaujala a nemá ju ani Messenger od Facebooku, ktorý WhatsApp vlastní.

WhatsApp - svetapple.sk

Druhá z dvojice inovácii, ktorá nás zaujala sú skupinové chaty a zdieľanie polohy. Áno, na WhatsAppe si budeš môcť vytvoriť svoj vlastný skupinový chat, v ktorom bude viac používateľov. Každý z nich bude môcť navyše zdielať svoju polohu vďaka čomu budeš presne vedieť kde sa nachádza.

Na čo je to dobré? Vraj len na to, že pokiaľ si plánuješ s kamarátmi stretnutie, hodí sa vedieť, kde presne sú aby miesto, kde stretnutie bude, bolo najvhodnejšie pre všetkých. Zaujímavá novinka, ktorá je ale mierne diskutabilná nakoľko zdieľanie vlastnej polohy je zásah do súkromia.

Autori to ale vyriešili brilantne. Všetky nastavenia zdieľania polohy budú primárne nastavené ako vypnuté a zapnú sa až vtedy, keď používateľ vojde do nastavení a vedomo si ich aktivuje. Inými slovami to bude vôľa používateľa, či chce danú možnosť využiť alebo nie.

Zdá sa teda, že WhatsApp poriadne inovuje, čo povieš? Za chvíľku bude lepší ako Messenger s reklamou, žeby chcel Facebook migrovať používateľov z jednej služby na druhú? Kto vie!

WhatsApp - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.