Posledné roky začínajú mobilné zariadenia dostávať poriadnu dávku výkonu. Potvrdzuje to  aj skutočnosť, že používatelia, ktorí sú pripravení experimentovať, do nich inštalujú rôzne programy, či hry, ktoré sme poznali s počítačovej éry spred 15 či 10 rokov. Dnes sa objavili fotografie a video iPhonu 6 Plus na ktorom beží Windows 98!

Windows 98 na iPhone 6 Plus

Jeden z čínskych nadšencov Jablkového telefónu sa rozhodol, že zaexperimentuje s jeho zatiaľ najnovšie predstaveným zariadením iPhonom 6 Plus. Pomocou emulátoru iDos, ktorý je voľne stiahnuteľný v iTunes App Store, sa mu totiž podarilo natiahnuť do zariadenia dnes už zastaraný Windows 98. Zaujímavé je, že všetko dokázal bez Jailbreaku. Len tak mimochodom, aplikácia iDos slúži na hranie emulovaných hier ako napríklad Doom. Práve preto je zaujímavé, že sa pomocou tohto emulátora podarilo spustiť aj spomínaný Windows. Čo je však celkom výhra, všetko to funguje aj bez Jailbreaku!

Aj XP

Pri Windowse 98 to však neskončilo. Na hackerovom iPhone 6 Plus sa objavil aj Windows Xp! Ten však už nebolo možné spustiť jednoducho cez emulátor a tak musel použiť aj Jailbreak. Každopádne, Windows 98 „šlapal“ tak, ako počítačová verzia. Hackerovi sa dokonca podarilo spustiť skoro všetky programy či hry, ktoré sa v ňom nachádzajú!

fff

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.