Chceli ste sa niekedy stať pilotom lietadla aspoň na niekoľko minút, no nikdy vám to nebolo umožnené, alebo ste na to jednoducho nemali čas? V tom prípade vás zrejme potešíme! Totiž spoločnosť Laminar Research, ktorá stojí za pomerne úspešným herným simulátorom X-Plane vydala X-Plane 10, ktorý už čoskoro priletí do AppStore a vy si budete môcť splniť váš vysnívaný let kedykoľvek a hlavne kdekoľvek!

X-Plane 10

Nová verzia veľmi populárneho leteckého simulátoru mieri aj na naše iPhony či iPady. Pokiaľ ste fanúšikom X-Plane, pravdepodobne sme vás potešili. Čím sme vás už však menej potešíme je fakt, že pôjde o free-to-play a teda hra bude obsahovať in-app nákupy. Zo skúsenosti vieme, že takéto hry nie sú príliš populárne a používatelia by radšej zaplatili plnú sumu na prvýkrát v obchode, ako dodatočnú počas hrania hry. Poďme však späť k X-Plane. Ako základ hra ponúkne len jedno jediné lietadlo (Cassna 172), 5 regiónov pre vaše lety a online multiplayer pre dvoch hráčov, ktorí budú môcť medzi sebou komunikovať pomocou hlasového chatu. Pokiaľ budete mať záujem o iné lietadla poprípade mapy, budete si ich musieť dodatočne dokupovať. Vývojári však sľubujú, že aj „okresaná“ free verzia ponúkne dosť zábavy s tým, že koho chytí, rád si dodatočný obsah dokúpy. Hra by sa mala do našich iPhonov či iPadov dostať už do konca roka. Vlastne hra je už úplne hotová a X-Plane čaká už len  na finálne schválenie Apple.

- Reklama -


Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.