Spoločnosť Google si veľmi dobre uvedomuje popularitu svojho YouTube, ktorý má vlastnú aplikáciu takmer na každej možnej platforme. Práve preto ho neustále vylepšuje a opravuje aby bola aplikácia stále svižná, dostatočne rýchla a najmä prehľadná. To si však vyžaduje aj svoju daň. Túto daň budú platiť majitelia starších zariadení, ktorí budú musieť chodiť na YouTube cez adresu m.YouTube.com. Ich aplikácia už jednoducho nebude fungovať!

Nové API

Majitelia starších zariadení ako iOS 7 a aj majitelia Apple TV prvej či druhej generácie budú mať už čoskoro veľkú smolu, keďže sa na ich zariadení nebude dať spustiť aplikácia YouTube, ktorá slúži predovšetkým na sledovanie videí na najpopulárnejšom videokánáli sveta. Dôvodom je zmena API, ktorá bola nutná na to, aby aplikácia dokázala podporovať najnovšie funkcie.  Práve kvôli tejto zmene budú musieť používatelia starších zariadení, ktoré majú nainštalované iOS 6 a staršie, sledovať videá na YouTube pomocou svojho webového prehliadača. Každopádne, nič strašné sa nedeje, vzhľadom na to, že takmer každé, aj staršie zariadenie, už beží na iOS 7!

- Reklama -

660x295xyoutube-1

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.