NAMCO Bandai si uvedomil, že mobilné hry sú naša budúcnosť a aj to, že ľudia milujú porty alebo lepšie povedané, radi sa vracajú do minulosti. Priznajte sa, koľko z vás alebo vašich súrodencov malo hračku Tamagotchi? Ak ste ju aj náhodou nemali, určite ju poznáte. Dnes táto zábavka prichádza v modernej forme, kedy si ju môžte nainštalovať na váš iPhone či hodinky Apple Watch, ktoré majú podobný displej (veľkosťou) ako hračka z roku 1996!

Tamagotchi na iPhone a Apple Watch

Určite poznáte Tamagotchi. Klasická hračka z polovice 90. rokov, ktorá zažívala v dobe svojej slávy neuveriteľný úspech. Počet predaných kusov sa vyšplhal až na 80 miliónov, čo je naozaj uctyhodné číslo. Táto hračka sa navyše vyrábala naozaj dlho a svoj úspech si zaslúžila hneď pri niekoľkých generáciách, ktoré na ňu určite spomínajú. Išlo o to, že ste sa o svoju malú  hračku museli starať, kŕmiť ju a pokiaľ ste to nerobili, jednoducho zomrela. Navyše všetko fungovalo v elektronickej podobe, vďaka čomu Tamagotchi pôsobilo naozaj moderne!

- Reklama -

Hra po novom prichádza aj na iPhone či hodinky Apple Watch. Všetko funguje na jednoduchom princípe, kedy vám hra odosiela na vaše Apple Watch upozornenia a v prípade, že máte čas sa jej môžte naplno venovať práve na nich. Hra pôsobí v “Toy Mode” ako klasická hračka z roku 1996. Pokiaľ však prepnete do “App Mode” získate farebnú podporu a v prípade iPhonu aj režim celej obrazovky, čo znamená, že hra využíva všetko čo jej 21. storočie skutočne ponúka. Potrebujete len zariadenie s operačným systém iOS 6. Cena hry je len 0,99€, čo je oproti pôvodnej verzii omnoho menej. Čo poviete, idete si pripomenúť svoje detské časypomocou tejto aplikácie? 🙂 Ak áno sťahujte tu (Tamagotchi Classic – The Original Tamagotchi Game – BANDAI NAMCO Entertainment Inc.)

Tamagotchi prichádza na Apple Watch!  - svetapple.sk
Tamagotchi prichádza na Apple Watch! – svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.