NAMCO Bandai si uvedomil, že mobilné hry sú naša budúcnosť a aj to, že ľudia milujú porty alebo lepšie povedané, radi sa vracajú do minulosti. Priznajte sa, koľko z vás alebo vašich súrodencov malo hračku Tamagotchi? Ak ste ju aj náhodou nemali, určite ju poznáte. Dnes táto zábavka prichádza v modernej forme, kedy si ju môžte nainštalovať na váš iPhone či hodinky Apple Watch, ktoré majú podobný displej (veľkosťou) ako hračka z roku 1996!

Tamagotchi na iPhone a Apple Watch

Určite poznáte Tamagotchi. Klasická hračka z polovice 90. rokov, ktorá zažívala v dobe svojej slávy neuveriteľný úspech. Počet predaných kusov sa vyšplhal až na 80 miliónov, čo je naozaj uctyhodné číslo. Táto hračka sa navyše vyrábala naozaj dlho a svoj úspech si zaslúžila hneď pri niekoľkých generáciách, ktoré na ňu určite spomínajú. Išlo o to, že ste sa o svoju malú  hračku museli starať, kŕmiť ju a pokiaľ ste to nerobili, jednoducho zomrela. Navyše všetko fungovalo v elektronickej podobe, vďaka čomu Tamagotchi pôsobilo naozaj moderne!

Hra po novom prichádza aj na iPhone či hodinky Apple Watch. Všetko funguje na jednoduchom princípe, kedy vám hra odosiela na vaše Apple Watch upozornenia a v prípade, že máte čas sa jej môžte naplno venovať práve na nich. Hra pôsobí v “Toy Mode” ako klasická hračka z roku 1996. Pokiaľ však prepnete do “App Mode” získate farebnú podporu a v prípade iPhonu aj režim celej obrazovky, čo znamená, že hra využíva všetko čo jej 21. storočie skutočne ponúka. Potrebujete len zariadenie s operačným systém iOS 6. Cena hry je len 0,99€, čo je oproti pôvodnej verzii omnoho menej. Čo poviete, idete si pripomenúť svoje detské časypomocou tejto aplikácie? 🙂 Ak áno sťahujte tu (Tamagotchi Classic – The Original Tamagotchi Game – BANDAI NAMCO Entertainment Inc.)

Tamagotchi prichádza na Apple Watch! - svetapple.sk
Tamagotchi prichádza na Apple Watch! – svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.