Politiku sme na svetapple nikdy nechceli nijakým spôsobom riešiť. Sme predsa zameraný na Apple a ich produkty, nie na politické názory rôznych ľudí, ktoré bývajú častokrát rozličné a zrejme by to nebolo úplne vhodné. Každopádne o jednej českej aplikácií, ktorá sa stala okamžite hitom napísať proste musíme, takto si robia Češi srandu zo svojich politikov.

Zaujímavá aplikácia z Česka, „Bez Andreja“

Politici to majú vo svojom živote ťažké, najprv prídu na svoj post, nasľubujú hory doly, potom majú obdobia naberania peňazí, kedy rozkrádajú štátnu kasu, no a napokon bývajú často terčom ostrej kritiky od médií a ľudí, ktorí ich podvody prekukli, no nejako s tým nevedia nič urobiť. Aj na Slovensku máme politikov, ktorí jednoducho kradnú, všetci o tom vieme, no nevieme, ako to zastaviť.

- Reklama -

V Česku zdá sa, našli pomerne dobrý spôsob, ako upozorniť spoločnosť na problémy v štáte a tak istý vývojár menom Martin Vytrhlík vyrobil jednoduchú aplikáciu, ktorá nesie pomerne zvláštny názov „Bez Andreja“. Táto aplikácia sa v App Store teší veľkej obľube, získala takmer okamžite 4,5″/5″ hviezdičky a tiež približne 120 pozitívnych recenzií, v ktorých sa českí bratia na aplikácií dobre bavia. Prečo?

Andrej totižto nie je žiadne náhodné meno ale ide o meno známeho politika, Andreja Babiša, ktorý je dokonca pôvodom zo Slovenska. Babiš je v súčasnosti ministrom financií Českej republiky a každý kto si vie zistiť aspoň čosi už určite počul aj o tom, že je to známy podnikateľ a jeden z najbohatších ľudí v krajine. Následujúca aplikácia je v podstate takým upozornením toho, že človek, ktorý vraj robí podvody musí byť potrestaný.

Aplikácia je jednoduchou čítačkou čiarových kódov a jej funkcionalita je veľmi jednoduchá. Stačí naskenovať a okamžite zistíš, či daný produkt alebo potravina pochádza z nejakých z firiem Andreja Babiša. V Čechách teda spravili takú „menšiu“ anti-kampaň so známym politikom a popravde im to celkom vyšlo, čo povieš?

‎Bez Andreje
‎Bez Andreje
Developer: Martin Vytrhlik
Price: Free

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.