iOS sa hrdí predovšetkým tým, že ide tak trochu o najbezpečnejší mobilný operačný systém na svete a nedokáže sa mu vyrovnať prakticky nič iné. Na jednej strane môže byť pravda, že je prakticky najbezpečnejší, no na strane druhej ho nie je nemožné hacknúť, minimálne jeho verziu 9.3.2, ktorá sa najnovšie podarila jailbreaknúť!

Že iOS 9.3.2 nie je možné jailbreaknúť? Vyvedieme ťa z omylu!

Najnovšie sa ti na videu ukáže iPod Touch 5. generácie, ktorý sa podarilo istému talianskému hackerovi bez problémov prelomiť aj napriek tomu, že sa Apple ešte prednedávnom hrdilo tým, že jeho systém je jednoducho neprekonateľný a do iOS 9.3.2 sa nikto nedostane. Autor videa, na ktorom je krásne vidieť iPod Touch a tiež to, že beží na verzií iOS 9.3.2 hackol zariadenie pomerne jednoduchým spôsobom.

- Reklama -

Na tento spôsob si môžu pamätať najmä majitelia starších iPhonov 3GS či 4, kedy sa podarilo hacknúť iOS 4.3.3 COMEXU cez internetové tlačidlo “JailbreakME”. V tomto prípade sa iPod podarilo hacknúť prakticky rovnakým spôsobom a o podvod určite nejde. Hacker, ktorému a to totižto podarilo je vo svete známy a určite nemá dôvod na to, aby ľudí podvádzal. Jeho verziu jailbreaku ale žiaľ zrejme nikdy neuvidíme.

Podľa informácií totiž neplánuje ďalej na ňom pracovať a celé video vydal skôr ako takú “motiváciu” pre ostatných hackerov a vývojárov, ktorí by chceli jailbreak do novších zariadení nainštalovať, že to skutočne ide. Treba sa vraj len trošíčku snažiť, no a ono to napokon vyjde samo. Otázne je už len to, či sa to oplatí, iOS 9.3.2 je zatiaľ poslednou aktualizáciou, ktorá je tu pomerne dlho a je možné, že už čoskoro príde ďalšia. Navyše, jailbreak nemusí len silou mocou pomôcť ale môže aj veľa uškodiť.

Práve zariadenia, ktoré ho majú nainštalovaný totižto dokážu sledovať a to bez väčších problémov. Znamená to teda, že pokiaľ si kriminálnik alebo lump a nechceš aby sa nejaká vláda dostala k tvojim fotkám, správam či hovorom, mal by si zbystriť pozornosť a ak aj používaš jailbreak na iOS 9.1, čo je posledná možná verzia, na ktorej to je možné, mal by si sa ho čo najskôr zbaviť!

Jailbreak - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.