Ako obstoja Apple Watch v zime?

0
Ako obstoja Apple Watch v zime?

Hodinky Apple Watch som si nikdy nepotreboval kúpiť. Nakoniec však minulý rok prišiel ten deň, kedy ma predajca zlomil a ja som si z obchodu odniesol svoju prvú verziu tohoto zariadenia. Jedná sa konkrétne o Apple Watch Series 3, teda aktuálnu a zatiaľ poslednú predstavenú generáciu. Prvé čo ma zaujímalo, keď sa trošku ochladilo bolo to, či sa hodinky nebudú vypínať. Tu je výsledok!

iPhone a vypínanie v zime

Najprv začnem samotnou podstatou tohto článku. Ešte pred tým, ako som uvažoval nad tým, že by sa mi hodinky mohli v zime vypínať som musel z niečoho k tomuto tvrdeniu dospieť. Je to žiaľ aj moja vlastná skúsenosť, s ktorou som sa niekedy do iPhonu 6S Plus stretával takmer každý jeden deň. Akonáhle vonku výraznejšie poklesla teplota a hliníkové telo iPhonu znížilo svoju teplotu, zariadenie sa nedalo používať a tvárilo sa ako úplne vybité. Toto sa dialo pravidelne a nedialo sa to aj mne. Respektíve sa to stále deje kope používateľom, ktorí musia s týmto nepríjemným problémom dennodenne žiť.

Celý problém sa pravdepodobne podarilo vyriešiť s príchodom iPhonu 7/7 Plus. Odkedy som vlastnil tento telefón, iPhone sa mi v zime nevypol ani jeden krát. Raz som to dokonca skúšal počas minuloročných mrazov, kedy bola vonkajšia teplota okolo -29 Celzia. Všetko ale bolo v poriadku. To isté môžem povedať aj o iPhone X, na tom bolo urobené v tomto smere tiež veľké množstvo práce. Ako sú na tom ale hodinky?

Turistika s aktuálnym časom? Môže byť! - svetapple.sk

Turistika s aktuálnym časom? Môže byť! – svetapple.sk

Apple Watch

Poviem Vám pravdu, Apple Watch Series 1 a ani Apple Watch Series 2 som nikdy na ruke nenosil. Neviem teda objektívne povedať, ako tieto dva modely zvládali vonkajšie mínusové teploty. Apple Watch Series 3 sú ale v tomto smere naozaj vydarené. Za celú zimu som totižto nezaznamenal ani jeden jediný prípad, kedy by sa mi to stalo. S hodinkami som navyše nechodil len po meste ale tiež som s nimi športoval. Po celodennej lyžovačke som ich dal dole a tvárili sa akoby sme boli niekde v lete na pláži, skrátka úplná pohoda.

Je síce pravda, že hodinky poväčšine nosím pod rukávom budny, kde môže byť trošku teplejšie avšak aj telefón nosíme vo vrecku pri stehne. Navyše počas lyžovačky mi trčal medzi rukávom a rukavicou minimálne displej aby som si mohol prepínať hudbu v slúchadlách, ktoré som mal napojené v iPhone. Hodinky boli teda odkryté dosť na to, aby „primrzli“ a prestali fungovať. Zdá sa ale, že sa t v Apple perfektne vydarilo.

Poslednej generácii Apple Watch zima neškodí - svetapple.sk

Poslednej generácii Apple Watch zima neškodí – svetapple.sk

Odporúčam?

Ak máš strach z toho, že práve hodinky Apple Watch budú problematické počas používania, myslím, že nemusíš byť na akýchkoľvek obavách. Ak sa ti aj niečo také stane, bude to jeden prípad z 1000. Navyše je to problém, pri ktorom by ti možno aj uznali reklamáciu. Je isté, že náhradné hodinky, ktoré by si dostal by už problém nerobili.

Hodinky môžeš pokojne zobrať aj napríklad na lyžovačku - svetapple.sk

Hodinky môžeš pokojne zobrať aj napríklad na lyžovačku – svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk