Apple má dnes v ponuke 3 odlišné modely inteligentných hodiniek Apple Watch, pričom sa už začína šepkať o ďalšej, trochu nezvyčajnej verzii. Ako uvádza známy leaker Mark Gurman (presnosť 89,1%), v Cupertine pripravujú model, určený pre použitie v extrémnych podmienkach.

Takéto Apple Watch majú mať odlišný dizajn od súčasných modelov a rátajú s robustným ochranným puzdrom. Ich cieľovou skupinou majú byť športovci, turisti a adrenalínoví nadšenci. Ak sa ich hodinky často dostávajú do „extrémneho“ prostredia a situácií, pravdepodobne viac ocenia odolnejšiu verziu, ktorá je menej náchylná na akékoľvek poškodenie.

Pravdepodobne už tento rok

Gurman vo svojej správe konkretizoval, že Apple tieto hodinky uvedie buď v roku 2021, alebo 2022 (pričom sú však pravdepodobnejšie nasledujúce mesiace).

Podľa leakera to nemá byť zďaleka prvý pokus o odolnejšie Apple Watch, pričom inžinieri už v minulosti vylepšili súčasné modely o vodeodolnosť do 50 metrov. Nikdy však nedošlo na dizajnové zmeny, čo možno niektorých ľudí odradilo.

V súčasnosti nepoznáme detaily o upravenom šasi, no Gurman spomínal akýsi pogumovaný kryt, ktorého základom by mohol byť buď plast alebo kov.

Napíšte nám do komentára, či vám takéto Apple Watch dávajú zmysel, alebo pôjde zo strany Apple len o ďalší marketingový ťah. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Apple Watch majú problém s remienkom!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.