Hodinky Apple Watch začínajú vo svete získavať na popularite. Zo začiatku to síce ľahké nebolo ale povedzme si na rovinu, nie je to úplne “must-have” produkt a na trhu to má predsa len o čosi ťažšie. Dnes už vieme z určitosťou povedať, že minulý rok bol pre Apple kľúčový, predalo najviac Apple Watch v histórii. 18 miliónov zas nie je tak málo!

Apple Watch Series 3

Minuloročné modely Series 3 nepriniesli len LTE a teda možnosť používať sieťové služby aj bez nutnosti iPhonu. Priniesli aj evidentne o dosť väčší záujem o tento produkt v technologickom svete. Ako nám ukazujú najnovšie štatistiky, ktoré zverejnila spoločnosť Canalys, novinka tvorila pre Apple až 48% čo je neskutočne pozitívne číslo. Zvyšných 52% potom tvorili staršie modely ako Series 1 a Series 2, čo je však normálne. Napríklad ani iPhone X netvoril viac ako 50% predaja. O väčšinu predajov sa starajú predovšetkým staršie a lacnejšie zariadenia.

- Reklama -

Sám Tim Cook nám oznámil, že posledný štvrťrok 2017 bol pre Apple a jeho Apple Watch najlepším štvrťrokom doteraz. Dosiahol až 50% nárast príjmu s medziročným porovnaním. Výsledky sú teda vôbec neni zlé. Zaujímavé je aj to, že po variante s LTE siahlo asi len 13% používateľov. Zvyšných 35% sa uspokojili s verziou Wifi+GPS, ktorej ale naozaj nič nechýba. No a ako teda vyzerli celkové predaje?

Inteligentné hodinky od Apple získavajú na popularite - svetapple.sk
Inteligentné hodinky od Apple získavajú na popularite – svetapple.sk

Ako nám ukazujú analytici z technologického sveta Applu sa naozaj darilo predávať. Ben Bajarin zi spoločnosti Creative Strategies prezradil, že Apple za celý minulý rok predalo približne 17,4 miliónov hodiniek. S týmto tvrdením sa potom zhodujú aj výpočty Horaca Dediu zo spoločnosti Asymco, ktorý hovorí o 17,7 miliónoch predaných kusoch. Rozdiel je tu teda len veľmi minimálny. Nárast je obroti minulému roku dosť značný. Vtedy sa predalo len 12 miliónov kusov hodiniek.

Je síce jasné, že nejde o najdôležitejší produkt spoločnosti Apple, nakoľko taký iPhone predáva niekoľko násobne viac avšak pomaly už ani hodinky nie sú ten “hobby produkt” a majú svoje čestné miesto na rukách spokojných používateľov. A čo ty. Máš už svoje Apple Watch?

Apple Watch s LTE tvorili asi len 13% s celkového predaja - svetapple.sk
Apple Watch s LTE tvorili asi len 13% s celkového predaja – svetapple.sk

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here