Cupertinský gigant neaktualizoval len iPhone s iOS 13.6. Vylepšenia sa dočkali aj inteligentné hodinky Apple Watch. Ich aktuálna verzia systému je watchOS 6.2.8. Pozrite sa v krátkosti na to, čo je tu nové.

watchOS 6.2.8

Pokiaľ by sme povedali, že sa vývojári pri iOS 13.6 skutočne snažili vyladiť softvér do posledných detailov, pri watchOS 6.2.8 budeme s takýmto tvrdeniami zdržanliví. Zmena je tu v podstate len jedna a tou je podpora digitálnych auto-kľúčov, pre Apple Watch Series 5.

V princípe sa jedná o funkciu, ktorú väčšina z nás ešte veľmi dlho využívať nebude. Aktualizácia pochopiteľne prináša aj opravy v oblasti stability a výdrže batérie. Apple ich žiaľ presne nešpecifikovalo, takže si budeme musieť počkať na prvé „používateľské reakcie“.

Aktualizáciu môžete vykonať prostredníctvom iPhonu, cez aplikáciu Watch. Stačí ak v nej otvoríte Všeobecné -> Aktualizácia softvéru -> nájdete update. Takisto vám možno vyskočí aj automatické upozornenie na hodinkách, cez ktoré tento proces zjednodušíte.

Dôležité je podotknúť, že na inštaláciu aktualizácie budete potrebovať aspoň 50% kapacity batérie a zariadenie potrebuje byť po celý čas napojené na nabíjačke. Takisto musí byť v blízkosti aj iPhone, cez ktorý celá aktualizácia prebieha. Máte už watchOS 6.2.8 na vašich hodinkách? Opravil chyby, ktoré vás trápili? Napíšte nám do komentára!

Apple vydalo watchOS 6.2.8. Čo prináša nová aktualizácia?
Apple vydalo watchOS 6.2.8. Čo prináša nová aktualizácia?
Prečítajte si tiež  Apple Watch si budete môcť prezrieť len 15 minút!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.